Yatırım yapmaya başla!

Netflix Oyun Dünyasına Girerek Google ve Apple’a Meydan Okuyacak!

Popüler yayın platformu Netflix’in ortaya çıkan geleceğe dair planlarında oyun dünyasına girmek yer alıyor.
Netflix Oyun Dünyasına Girerek Google ve Apple’a Meydan Okuyacak!

Son yıllarda gösterdiği yükseliş ile tüm dikkatleri üzerine toplayan Netflix, önümüzdeki dönemde teknoloji devi firmalara rakip olacak yeni projelerin içerisinde yer alabilir. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Apple TV+ ve Arcade platformlarını tanıtarak Netflix’e adeta meydan okumuştu. Yapılan tanıtım sonrasında bazı kaynaklar Apple’ın yeni servisinin Netflix’in başına büyük iş açacağını ifade etmişti.

Gelen son haberlere bakılacak olursa Netflix boş durmayacak. Şirketin gelecek planlarında oyun dünyasına girmek yer alıyor. Bu yönüyle bakıldığında Netflix’in hem Apple’a hem de Google’ın karşısına çıkacağını söyleyebiliriz. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Google, bulut oyun platformu Stadia’yı tanıtmış ve tüm dikkatleri üzerine toplamıştı. Gelişmeler ışığında önümüzdeki günlerde rekabete Netflix te katılacak diyebiliriz.

Netflix Oyun Dünyasına Girecek

Netflix Oyun Dünyasına Girecek

Popüler yayın servisi Netflix aslında yapmış olduğu bazı işler ile oyun dünyasına gireceğinin sinyallerini vermişti. Bunların en bilineni ise sevilen dizinin interaktif versiyonu Black Mirror: Bandersnatch olmuştu. İnteraktif filmde izleyenler senaryonun nasıl şekilleneceğine kendisi karar veriyor.

Oldukça ses getiren bu deneme sonrası Netflix’in oyun dünyasında aktif bir şekilde yer alacağı belirtiliyor. Şirketin son yayınladığı iş ilanlarına bakıldığında deneyimli video oyun tasarımcıları aradığı görülüyor.

Mevcut yayın platformu ve oyun platformlarının birleştirmeyi planlayan Netflix, kullanıcılarına tek bir paket ile tüm deneyimleri sunmayı hedefliyor. Eğer Netflix’in planı başarılı bir şekilde hayata geçerse, Google’ın Stadia platformu henüz faaliyete geçmeden dişli bir rakip ile tanışmış olacak. Apple’ın yeni tanıttığı Arcade platformu da baz alındığında Netflix’in aynı anda Google ve Apple’ın karşısına çıktığı söylenebilir.

Yeni İnteraktif Yapım Yolda

Yeni İnteraktif Yapım Yolda

Netflix Black Mirror: Bandersnatch ile yakaladığı başarıyı yeni bir interaktif yapım ile devam ettirmeyi planlıyor. Tanınmış belgesel yapımcısı Bear Grylls, You vs Wild adlı yepyeni bir interaktif yapım ile izleyenlerin karşısına geliyor. Tahmin edileceği üzere Grylls’in zorlu doğa şartlarında hayatta kalma mücadelesine yer verilecek. Belgeselde izleyenler vereceği kararlar ile Grylls’in kaderini belirleyebilecek hatta onu öldürebilecek.

Popüler yayın servisinin yeni interaktif yapımının fragmanında önemli işaretler göze çarpıyor. Yeni dizinin 10 Nisan’dan itibaren platformda yerini alacağı açıklandı. Bear Grylls’in hayat mücadelesinde izleyicilerin rol alacağı yapımın fragmanını videodan izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum