Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Netflix’in Michael Jordan Belgeseli The Last Dance için ‘Yalan’ Suçlaması

Netflix’in geçtiğimiz günlerde yayınladığı The Last Dance belgeseli için basketbolcu Horace Grant sert sözler sarfetti.
Netflix’in Michael Jordan Belgeseli The Last Dance için ‘Yalan’ Suçlaması
Yorum

Dünyanın önde gelen yayın platformlarından Netflix, birbirinden iddialı yapımlar ile milyonlarca kullanıcının ilgisini üzerine topluyor. Son rakamlar şirketin dünya genelinde 170 milyonu aşkın abonesi olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde basketbol efsanesi Michael Jordan’ın hayatını anlatan bir belgesel Netflix’te izleyiciler ile buluştu.

The Last Dance adlı belgeselde o dönemin görüntülerinin derlemesine yer veriliyor. Basketbol otoriteleri tarafından tüm zamanların en büyük basketbolcusu olarak tanımlanan Michael Jordan ve takım arkadaşlarının yaşadıkları bu belgeselde konu alınıyor.

Netflix’in bu belgeseli 10 bölümden oluşuyor ve şirket her haftanın ilk günü iki bölüm ekleyerek belgeselin tamamını yayınladı. Belgeselle ilgili Jordan’ın o zamankı takım arkadaşı Horace Grant cephesinden sert demeçler geldi. Grant belgeselde anlatılanların çok büyük bir bölümünün doğru olmadığını söyledi.

Grant Sert Sözlerle Yüklendi

Grant Sert Sözlerle Yüklendi

NBA tarihinin unutulmaz basketbolcularından biri olan Horace Grant, Jordan’ın hayatının anlatıldığı The Last Dance belgeseli için yalan bir anlatım yapıldığını söyledi.

ESPN’de bir yayına katılan Grant belgesel ile ilgili, “Belgeselin eğlenceli olduğunu söyleyebilirim, ama o dönemde orada olan takım arkadaşları olarak neredeyse yüzde 90’ının palavra olduğunu biliyoruz. Gerçek değildi, çünkü Jordan’ın bazı takım arkadaşlarına söylediği pek çok şeye takım arkadaşları da karşılık verdi. Ama tüm bunlar belgeselden çıkarılmıştı, eğer buna bir belgesel diyebilirsiniz tabi.” açıklamasını yaptı.

Söylemiş olduğu sözlerin belgeselden çıkarıldığını söyleyen Grant, The Jordan Rules kitabının kaynak olduğu iddialarına ise “Yalan, yalan, yalan… Eğer Jordan’ın bana kini varsa bunu adam gibi ortaya çıkaralım. Bunu konuşalım. Ya da bunu başka bir yolla halledebiliriz. Ancak hala o yalanlara devam ediyor. Soyunma odası kutsaldır ve orada yaşananlar dışarı çıkmaz” diyerek cevap verdi.

‘Jordan Bana Kin Besliyor’

‘Jordan Bana Kin Besliyor’

Horace Grant’e göre Jordan kazanmaktan başka hiçbir şeyi umursamıyor. Bulls günlerinde yaşananlara da değinen eski basketbol yıldızı, “Beni domine edebileceğini düşündü ama ne yazık ki yanılıyordu. Çünkü ne zaman üstüme gelse ben de onun üzerine gittim. Ama söz konusu Will Perdue, Steve Kerr ve genç Scott Burrell olduğunda, bunu izlemek çok üzücüydü.

Bir adamın, bir liderin bu adamların üzerine o şekilde gittiğini görmek. Antrenmanda orada burada itip kakmak zorunda olduğunu anlıyorum ama takım arkadaşlarını düpedüz yumruklamak gibi şeyler yapmak, onlara hakaretler etmek, bunlara gerek yoktu.” ifadelerinde bulundu.

Grant ayrıca Bulls’un bir diğer yıldızı Scottie Pippen’ın da eksik anlatıldığını söyleyerek, “Scottie Pippen kadar başarılı bir ‘ikinci adam’ın bu kadar kötü yansıtıldığını hiç görmemiştim.” diye konuştu. Grant’ın bu sert sözlerine Jordan cephesinden bir cevap gelecek mi bunu da önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Michael Jordan’ın basketbol serüvenin konu alındığı The Last Dance belgeseli, Netflix’in son günlerde en çok izlenen içerikleri arasında yer alıyor. Platformun TOP 10 listesinde belgeseli ön sıralarda görmek mümkün. Belgesel için yayınlanan fragmanı videodan izleyebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu