Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Netflix Kullanıcılara Yeni İçerikler Sunacağı Karışık Oynatma Özelliğini Test Ediyor

Yayın servisi yeni içerikleri tavsiye edeceği karışık oynatma özelliği üzerinde çalışıyor.
Netflix Kullanıcılara Yeni İçerikler Sunacağı Karışık Oynatma Özelliğini Test Ediyor
Yorum

ABD merkezli yayın servisi Netflix kısa zaman önce 2020 yılının son çeyrek verilerini açıkladı. Raporda Netflix’in abone sayısını ve gelirlerini artırmaya devam ettiği görüldü. Şirket 200 milyon abone sayısı barajını geçti. Hızla büyüyen platform kullanıcıların beğenisine yönelik yeni özellikler test etmeye devam ediyor.

Şirket mevcut tüm programlama seçeneklerinde başarısız bir şekilde gezinerek zaman kaybetmelerine neden olmak yerine, kullanıcıları izleyecekleri bir şeye anında bağlamak için yeni yollar arıyor. Yayın servisi bu kapsamda dünya çapındaki tüm abonelere Karışık Oynat özelliğini sunmaya hazırlanıyor.

Genel olarak, üyelere göz atmak yerine yalnızca kendileri için seçilen bir içeriği anında izleme seçeneği sunan yeni bir özelliğin test aşamasında olduğu duyuruldu. Ayrıca, özelliğin 2021’in ilk yarısında dünyanın her yerindeki tüm kullanıcılara ulaşacağı belirtildi.

Karışık Oynatma Özelliği Yolda

Karışık Oynatma Özelliği Yolda

Yayın servisi Netflix’in bir süredir karışık oynatma özelliği üzerinde çalıştığı biliniyordu. Gelen son haberler bu özelliğin testlerinde sona yaklaşıldığını gösteriyor. Platform milyonlarca kişiyi bünyesinde barındırıyor ve sayısız içerik sunuyor. Aboneler bu içeriklerin hangisinin kendilerine uygun olduğunu görmekte zorlanabiliyor. Netflix bu sorunun önüne geçmek için ‘Shuffle Play’ yani ‘Karışık Oynat’ özelliğini kullanıcıların beğenisine sunacak.

Özellik yapay zeka temelli olarak çalışıyor. Kullanıcıların izleme geçmişleri analiz edilecek ve zevklerine yönelik yeni içerikler sunulacak. Önceden incelenmiş bir yapım ya da listeye eklenmiş içerikler karışık oynatma seçeneğinin belirlenmesinde önemli rol oynayacak. TV uygulamasının kenar çubuğu gezinmesinde de bir varyasyon tespit edildi.

Bazı TV Kullanıcılarına Sunuldu

Bazı TV Kullanıcılarına Sunuldu

Daha yakın zamanda, bu kenar çubuğu seçeneğinin daha önce olduğu gibi “Bir Şey Oynat” yerine “Karışık Çal” olarak yeniden etiketlendiği görülüyor. Ek olarak, TV’de Netflix ana ekranında aşağı kaydırmaya başladığınızda, sonunda seçeneğin ne için olduğunu açıklayan ve kırmızı oklu yeni düğmeyi gösteren bir ekrana yer verilecek.

Bu düğme, devam eden testler nedeniyle bazı kullanıcıların TV cihazları için Netflix uygulamasında görünür durumda. Netflix, hissedarlara yazdığı mektupta, Shuffle Play’e kullanıcı yanıtının olumlu olduğunu söyledi. Netflix’in asıl amacının içeriğin henüz oynatılmaya başlandığı geleneksel TV deneyimini yaşatmak olduğu anlaşılıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu