Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Japonya Pazarında İlerlemek İsteyen Netflix, J:Com’la Anlaştı!

Japonya pazarında güçlenmek isteyen Netflix, ülkenin en büyük kablolu TV operatörlerinden J:Com'la anlaşma yaptı. Detaylar aşağıda;
Japonya Pazarında İlerlemek İsteyen Netflix, J:Com’la Anlaştı!
Yorum

Popüler medya platformu Netflix’in, Japonya’nın en büyük kablolu TV operatörü J:Com’la anlaşma yaptığı duyuruldu. Japon medyasında yer alan haberlerde; Jupiter Telecommunications’ın 2019 yılının sonbaharında Netflix programlarını yayınlamaya başlayacağı belirtildi.

1995 yılında hizmet vermeye başlayan ve 2013 sonunda 5 milyon kullanıcıya ulaşan J:Com’un halihazırda 5 servis üzerinden 17 kanal sunduğu bilgilerine yer verildi. Ayrıca başarısıyla tüm dünyada adından söz ettiren Netflix’le yapacağı yeni ortaklık sayesinde mevcut abonelere hizmeti almaya devam etmeleri için güçlü bir neden sunacağı söylendi.

Öte yandan; J:Com’un Netflix servisinden yararlanacak kullanıcıların, normal Netflix kullanıcıları kadar ücret ödemeyecekleri kaydedildi.

Netflix J:Com'la Anlaştı Bunun yanında Netflix servisinden yararlanmak isteyen Jupiter Telecommunications kullanıcılarının gelecek sene satışa sunulacak özel bir alıcı edinmeleri gerekeceği ifade edildi. Fakat haberler; görüşmelerin hala devam ettiğini ve ikilinin ortaklığıyla ilgili detaylar konusunda kesin karara varılamadığını da yazdı.

Söz konusu ortaklığın yeni kullanıcıları J:Com’a çekip çekmeyeceği konusunda ise farklı yorumlar yapıldı.

Netflix J:Com' Anlaşmasının Detayları Çünkü servisten yararlanmak isteyenlerin Netflix’in Japonya servisini bir uygulama indirerek kolaylıkla kullanmaya başlayabilecekleri belirtildi. Sonuçta; Japonya’daki online içerik pazarının çok yavaş ilerlediği biliniyor. Gerçi Amazon Prime ile Hulu Japan, Japon kullanıcılar üzerinde bir değişiklik yarattı ama pazarın gelişmesi için daha çok yol kat edilmesi gerektiği öngörüsü epey baskın.

Hatta Mart ayındaki veriler, Asya pazarında büyümek isteyen Netflix’in de Amazon’un da Japonya’da güçlü bir şekilde ilerlediklerini göstermişti.

Netflix Japonya Pazarı Hamlesi Ayrıca geçtiğimiz haftalarda Netflix için hedef fiyat tahminini yükselten RBC analisti Mark Mahaney de online platformun Asya marketindeki başarısını vurgulamıştı. Buna göre Netflix’in; yerel rakipler, düzenleyici kurumlar ve kültürel farklılıklar gibi nedenlerden dolayı Asya pazarına tutunmakta zorlanan ABD’li şirketlerden farklı olduğu belirtilmişti.

Mahaney, yükselişiyle göz dolduran platformun Asya pazarına giriş yolu olarak Japonya’yı seçtiğini vurgulamıştı. Düşüncesini araştırma verileriyle de destekleyen analist, Japonya’daki Netflix kullanıcılarının % 63’ünün hizmetten fazlasıyla memnun olduklarını dile getirmişti.

Geçen yıla göre online platforma seve seve ödeme yapanların sayısında da gözle görülür artış olduğu bilgilerini de vermişti. Zaten Netflix CEO’su Reed Hastings de platformun bir sonraki 100 milyon üyesinin Asya’dan geleceğini açıklamış, Netflix’in bu pazardan beklentilerinin ne kadar yüksek olduğunu alenen duyurmuştu. Ve yapılan son anlaşma da Netflix’in bu uğurda her yolu deneyeceğini belli ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu