Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Netflix’te İzleyiciler Uygulamanın Kapanacağı Zamanı Belirleyebilecek

Netflix kullanıcıların uygulamayı otomatik olarak kapatmalarına imkan sağlayan bir özellik test ediyor.
Netflix’te İzleyiciler Uygulamanın Kapanacağı Zamanı Belirleyebilecek

İnternetin ve akıllı telefonların herkes tarafından ulaşılabilir hale gelmesi dijital servislerin büyük ilgi görmesine neden oluyor. ABD’li dijital yayın platformu Netflix dünyanın dört bir yanında milyonlarca aboneye çok sayıda içerik sunuyor. Dizi, film ve belgesel yapımların bir arada olduğu Netflix’in son rakamlara göre 190 milyonu aşkın abonesi bulunuyor. Şirket sürekli yeni yapımlar ekliyor ve abone sayısını artırmayı planlıyor.

Geçtiğimiz günlerde analistler Netflix’in abone sayısının 2030’da 500 milyonu geçebileceğini tahmin etmişti. Yayın servisi yeni içerikler eklemenin yanı sıra kullanım deneyimini iyileştirecek özellikler üzerinde çalışıyor. Bu özelliklerden birisi ise uygulamanın otomatik olarak kapatılmasına yönelik olacak. Kullanıcılar belirledikleri zaman doğrultusunda uygulamanın kendiliğinden kapanmasını sağlayabilecek.

Netflix Otomatik Kapanma Özelliği Test Ediyor

Netflix Otomatik Kapanma Özelliği Test Ediyor

Yayın servisi platformda uzun süre vakit geçiren ve ekran başında uyuya kalanlar için faydalı bir özellik üzerinde çalışıyor. Mobil uygulamalarda kullanılacak bu özellik ile izleyiciler belirledikleri süre içerisinde Netflix’in kapanmasını sağlayacak. Günümüzde kullanılan televizyonların çok büyük bir bölümünde bu özelliğin kullanıldığı biliniyor. Daha önce Spotify da otomatik kapatma özelliğini kullanıcıların beğenisine sunmuştu.

Netflix’in ‘Uyku Zamanlayıcısı’ olarak adlandırdığı özellik 15 – 45 dakika aralığında ayarlama yapmaya imkan tanıyor. Aslında Netflix’in uygulamayı otomatik olarak kapatmasını sağlayan bir özelliği bulunuyor. Uygulama kullanıcılara ‘hala izliyor musun?’ diye soru soruyor. Bu pencere cevaplanmadığı takdirde uygulama otomatik olarak kapanıyor. Bu da Netflix’in fazladan veri tüketmesinin ve şarj azaltmasının önüne geçiyor.

Ancak bu özellikte kullanıcılar sorunun ne zaman sorulacağını belirleyemiyor. Netflix kendisi bu süreyi belirleyerek ilgili soruyu karşı tarafa iletiyor. Şirket bu özelliğine dair açıklamasında, “Bu soruyu sormamızın nedeni, eğer gerçekten izlemiyorsanız kaldığınız yeri aybetmemenizi veya gereksiz internet verisi kullanmamanızı sağlamaktır.” ifadelerine yer veriyor.

‘Uyku Zamanlayıcısı’ özelliğinin yanı sıra bir içeriğin sadece sesini dinlemek isteyenler için ‘yalnızca ses modu’ özelliği test ediliyor. Son dönemde Spotify ve Apple Music’te ilginin arttığı podcast deneyimi böyleyece Netflix’te yaşatılmış olacak. Yayın servisinin test ettiği özellikleri ne zaman kullanıma sunacağı henüz bilinmiyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum