Yatırım yapmaya başla!

Netflix’in İzlenme Oranları Corona Virüsü Sonrası Yükseldi

Dünyada hızla yayılan Corona virüsü, Netflix’in izlenme oranlarına olumlu yansıdı.
Netflix’in İzlenme Oranları Corona Virüsü Sonrası Yükseldi

Dünya genelinde hızla yayılan salgının etki alanı genişlemeye devam ediyor. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede ülkeye yayılan Corona virüsü nedeniyle binlerce kişi hayatını kaybetti. Son rakamlara göre dünya genelinde salgından dolayı hayatını kaybeden insan sayısı 2 bin 980’e ulaştı. Çin dışında İtalya, Güney Kore ve İran’da yaygın olarak görülen virüs nedeniyle Dünya Sağlık Örgütü tehdit seviyesini ‘en yüksek’ olarak güncelledi. Bu durum teknoloji sektörünü de fazlasıyla olumsuz etkilemiş durumda.

Apple, Google, Samsung gibi şirketler Corona virüsünün olumsuz etkilerini hissediyor. Pek çok şirket üretimlerini durdurma aşamasına geldi ve personellerine evden çalışmalarını söyledi. Ancak bazı şirketler bu durumu fırsata çevirmiş gibi görünüyor. Çevrimiçi yayın servisi Netflix’in son dönemde gözle görülür bir artış yaşanıyor. Bu durum Netflix hisselerine de olumlu yansıdı. Evinden çıkamayan pek çok insan soluğu Netflix’te almış görünüyor.

Netflix’te Corona Virüsü Etkisi

Netflix’te Corona Virüsü Etkisi

ABD merkezli yayın servisi Netflix’in kütüphanesinde sayısız film dizi ve belgesel yapımlarına rastlamak mümkün. Şirket bu içeriklerine her gün yenilerini ekliyor ve milyonlarda kullanıcısına daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Son rakamlar Netflix’in dünya genelinde 167 milyona ulaştığını gösteriyor. Ülkemizde de 1.5 milyondan fazla kullanıcısı olan Netflix, Corona virüsü nedeniyle evinden çıkamayanlar için ilk seçeneklerden biri haline geldi.

Araştırmalar Netflix’in Corona virüsü sonrası izlenme oranlarının arttığını gösteriyor. Netflix hisselerinde son dönemde yüzde 0.8 oranında artış yaşandığı belirtiliyor. Bu etki sadece Netflix için geçerli değil. Platformun rakipleri olan Disney Plus HBO Max ve Apple TV+ rakiplerin de izlenme sayısı artıyor. Raporlar Facebook, Slack, Amazon gibi dijital servisler için de benzer bir yükselişin olduğunu gösteriyor.

Pek çok şirket Corona virüsünün olumsuz etkisini hissederken Netflix’in yükselişi bir fırsat olarak görünüyor. İnsanların evlerinde daha fazla vakit geçirmesi ile beraber dijital yayın servislerindeki izlenmelerin artması sürpriz değil. Uzmanlar önümüzdeki dönemde Netflix hisselerinin daha da artabileceğine dikkat çekiyor. Corona virüsünden dolayı en büyük hisse kayıplarından birini yaşayan şirket ise Tesla oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum