Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Netflix iOS Sürümüne Instagram Hikayeler’de Paylaşma İmkanı Geldi

Popüler çevrimiçi platform Netflix’in iOS uygulamasına Instagram’da hikaye paylaşma özelliği geldi.
Netflix iOS Sürümüne Instagram Hikayeler’de Paylaşma İmkanı Geldi
Yorum

Dünyanın popüler çevrimiçi yayın servisi Netflix, kullanıcılarına özel yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Bilindiği üzere pek çok sosyal medya platformu ve çevrimiçi servis birbirleri ile senkronize bir şekilde çalışacağı özellikler geliştiriyor. Son olarak Netflix’in iOS kullanıcılarına bu anlamda yeni bir özellik sunuldu.

Şirket geçtiğiniz günlerde Apple’ın yüksek kesintilerini sebep göstermiş ve iOS’tan abonelik sistemini kaldırmıştı. Tepki çeken bu durum sonrası iOS kullanıcılarını memnun edecek yeni bir işlem kazandırıldı. Kullanıcılar bundan böyle Netflix’in iOS üzerinden eriştikleri içerikleri Instagram Hikayeler’de paylaşma imkanına sahip olacaklar.

Netflix’e Etkileşimi Artıracak Özellik

Netflix’e Etkileşimi Artıracak Özellik

Netflix iOS kullanıcıları bundan böyle Instagram Hikayeler kısmından, platformdaki içerikleri paylaşabilecekler. Bilindiği üzere kullanıcıların anlık paylaşım yapmak için kullandığı sosyal medya mecralarının başında Instagram geliyor. Instagram’da milyonlarca kullanıcı gittiği mekanları, gerçekleştirdikleri pek çok aktiviteyi Hikayeler sayesinde paylaşabiliyor.

Netflix’teki filmlerin nasıl paylaşılacağına gelince, Netflix’in iOS kullanıcıları, izledikleri film ya da dizileri kolay bir şekilde Instagram üzerinden entegre bir şekilde paylaşabilecek. Kullanıcılar izledikleri içeriği paylaşmak için ‘i’ harfi ile gösterilen bilgi kutucuğuna tıklayarak paylaşma seçenekleri kısmından Instagram Hikayeler sekmesini kullanabilirler. Kullanıcılar paylaştıkları hikayelerin üzerine tıpkı standart hikayelerde olduğu gibi etiket ve metin gibi öğeler ekleyebilirler.

Benzer bir özellik Spotify’da bulunuyor. Orada da kullanıcılar dinledikleri müzikleri Instagram Hikayeler üzerinden paylaşma imkanına sahipler. iOS uygulaması için kullanıma sunulan özelliğin Android kullanıcılarına da ilerleyen günlerde sunulması bekleniyor. Türkiye’de de kullanıma sunulan yeni iOS özelliğini kullanmak için Netflix uygulamasını son sürüme güncellemek gerekiyor. Netflix’in 1 milyardan fazla kullanıcı sayısına ulaşan Instagram ile böyle bir etkileşime girmiş olması platforma muhakkak olumlu yansıyacaktır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu