Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Netflix Hisseleri %1’i Aşan Kayıpla Haftalık Kazancını Eksiye Çekti

Netflix hisseleri bugünkü işlemlerde %1'den fazla değer kaybederken, haftalık getirisini yüzde -0,03 oranına çekti.
Netflix Hisseleri %1’i Aşan Kayıpla Haftalık Kazancını Eksiye Çekti
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’li dijital yayın servisi Netflix’in hisse senetleri haftanın son işlem gününe kötü bir başlangıç yaptı. Dünkü işlemlerde kayba işaret etmesine karşın piyasa üstü performans kaydeden hisseler bugün de negatif bölgede seyrediyor.

Netflix hisseleri dünkü işlemleri 546,70 dolardan sonlandırdıktan sonra bugüne hafif ekside 546,51 dolardan başladı. Açılışın ardından 551,73 doları gören hisseler, hızlı bir geri çekilme kaydetti ve 540 dolar sınırına geriledi.

Nasdaq Borsası’nda işlem gören NFLX kodlu hisseler TSİ 18.00’de %1,13 oranında değer kaybıyla 540,50 dolardan işlem gördü.
Netflix Hisseleri %1,13 Düşüş
Grafik: MarketWatch

Hisse senetleri haftalık bazda %0,03 oranında negatif getiri sunarken, 23 Şubat gününde 518,28 dolara kadar gerilemişti. Buradan toparlanan hisseler 24 Şubat’ta 556,84 dolara yükselerek kayıpları kazanca çevirmişti. Ancak dünkü işlemlerde kazançlarını yeniden sildi.

Bugünkü işlemlerde de haftalık kazancının bir kısmını silmeye hazırlanan hisseler, yılbaşından bu yana %0,12 oranında değer kaybetti. 1 yıllık getirisi ise %46,35 oranında bulunuyor. Yayın servisi, koronavirüs sürecinde eve kapanan insanlarla abone sayısını hızla artırırken, aşı gelişmeleriyle kazançlarını bir miktar azalttı.

Şirketle ilgili bir diğer gelişme ise öz sermaye çalışmasının ardından film çeşitliliğini artırmak için 100 milyon dolar harcayacağını açıklaması oldu. Netflix yayın çeşitliliğine giderken, bu konuda işine yarayacak kuruluşlara 100 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı. Bu kapsamda, “Netflix Fund for Creative Equity” isimli fonu kurduğunu duyurdu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu