Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Netflix Hindistan’daki İkinci Orijinali Olan Korku Dizisi Ghoul için Tarih Verdi!

Hindistan pazarına ne kadar önem verdiği bilinen Netflix, Sacred Games’in ardından ikinci orijinal içeriğinin müjdesini verdi. İşte Hint korku serisi Ghoul’un detayları;
Netflix Hindistan’daki İkinci Orijinali Olan Korku Dizisi Ghoul için Tarih Verdi!
Son Güncelleme: 
Yorum

Düşük internet ücretleri ve hızla büyüyen 4G teknolojisi ile pek çok şirketin pay edinmek istediği Hindistan, Netflix için de hedef marketler arasında yer alıyor. Öyle ki Netflix CEO’su bu durumu platformun bir sonraki 100 milyon üyesinin Hindistan’dan geleceğini söyleyerek dile getirmiş, yükselişi ile göz kamaştıran online medya platformunun büyük oynayacağının sinyallerini vermişti.

Zaten platformun ilk orijinal Hint dizisi Sacred Games de Netflix’in Hindistan için daha pek çok proje yapacağını göstermişti. Kaldı ki Hindistan’ın önde gelen yazarlarından Vikram Seth‘in romanından uyarlanan Sacred Games’e gelen yorumlardan da Hint serisinin ülkede ne kadar beğenildiği açıkça anlaşılmıştı.

İşte bu noktada; Netflix’in 6 Temmuz’da prömiyer yapan Sacred Games’in hemen ardından Ghoul için tarih vermesi pek şaşırtıcı olmadı.

Yapılan duyuruya göre; Netflix’in ilk Hint korku serisi olan Ghoul’un çıkış tarihi 24 Ağustos olarak belirlendi. Mini korku serisinin, Anurag Kashyap’ın Phantom Films’i ile Jason Blum’ın Blumhouse’u ortaklığında yapıldığı söylendi.

Üç bölümden oluşan Ghoul’un Sacred Games gibi İngilizce ve Hint dillerinde çekildiği, aynı anda tüm dünyadaki kullanıcıların beğenisine sunulacağı kaydedildi.

Netflix İlk Hint Korku Dizisi Ghoul Patrick Graham’ın projenin hem senaristi hem de yönetmeni olarak görev yapması da ayrıca dikkat çekti. Çünkü kendisi 2016 tarihli Trapped ile büyük beğeni toplamış, bunun yanında Afgan Luke’un da ortak senaristleri arasında yer almıştı.

Öte yandan; Ghoul konusuyla da fazlasıyla ilgi çekici denilebilir zira Ghoul dilimizde Kulbastı (Türk, Altay ve Kafkas mitolojilerinde kötü bir varlık ve onun neden olduğu ızdırap verici, korkunç görüntü, halüsinasyon) anlamına geliyordu.

Jason Blum projeyle ilgili açıklamasında; Netflix, Phantom ve Ivanhoe ile ortak çalışmalarının harika bir deneyim olduğunu dile getirdi.

Netflix Hindistan Pazarında Büyümek İstiyor İlaveten; Blumhouse’un Ghoul ile Hindistan’daki korku türüne ilk adımı attığını ve projeyi dünyanın dört bir yanındaki dehşet meraklılarıyla paylaşmaktan heyecan duyduklarını söyledi.

Phantom’un partnerlerinden Vikramaditya Motwane de Ghoul’un Hindistan’ın kaliteli bir korku hikayesi olduğunu belirtti. Ve mini dizi hakkında “Hindistan’da kök salmış bir hikayeyi dünya çapındaki tüm izleyicilere hitap edecek şekilde anlatma çabası” yorumunu yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu