Yatırım yapmaya başla!

Netflix Kullanıcılarına Kendi Kuracağı Ekip ile Önerilerde Bulunacak

Netflix kullanıcılarına kendi editörleri tarafından öneride bulunacak. Collections adı verilen bölüm şuanda test aşamasında ve yakın zamanda kullanıma sunulabilir.
Netflix Kullanıcılarına Kendi Kuracağı Ekip ile Önerilerde Bulunacak

Son yıllarda dijital platformlarda yaşanan patlama kullanıcıların ilgisinin buraya fazlasıyla dönmesine neden oldu. İnternetin ve akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber insanlar aylık abonelik sistemi ile pek çok içeriğe bir arada ulaşabiliyor.

Bu alanda faaliyet gösteren şirketlerin başında ise ABD merkezli Netflix geliyor. Bilindiği üzere Netflix son günlerde ülkemizde RTÜK denetimine girecek olması ile gündemde. Platform kısa sürede milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılır hale geldi.

Öyle ki şirket yapımcılığını bizzat kendisinin üstlendiği yapımlar yayınlıyor ve dikkatleri üzerine topluyor. Platformun deneyiminin artması adına Netflix pek çok yeni araç üzerinde çalışıyor. Bu araçlardan bazıları yayınlanırken bazıları ise test sürecinde ortadan kayboluyor. Şirket içeriklerin gerçek insanlar tarafından geliştirmeyi düşünüyor. Collections adı verilen araç ile kullanıcılara içerikler yapay zeka ile değil editörler tarafından yapılacak.

Netflix Ekibi Önerilerde Bulunacak

Netflix Ekibi Önerilerde Bulunacak

Bilindiği üzere pek çok platformda olduğu gibi Netflix’te de kullanıcılara izleyebilecekleri öneriler sunuluyor. Bu öneriler kullanıcılar daha önceki izleme geçmişleri kaydedilerek oluşturuluyor ve yapay zeka algoritması ile benzer öneriler karşılarına çıkıyor. Bu sistemin benzeri Spotify’da mevcut. Şirketin kendi editörleri tarafından oluşturulan çalma listeleri müzik servisinde kullanıcılara sunuluyor.

Netflix ise Collections adı verilen bu bölüm ile kendi kuracağı ekip ile kullanıcılara önerilerde bulunacak. Önerilerde ödüllü filmler, belgeseller ve herhangi bir ülkede hazırlanmış kategorilere yer verilecek. Popüler yayın platformu özelliği şu an için iOS uygulaması üzerinde test ediyor. Bununla beraber şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgiler bu özelliğin sınırlı bir alanda kalabileceğini ve tüm servise sunulmayabileceğini belirtiyor.

Netflix’ten bir sözcü konuyla ilgili açıklamasında “Netflix içeriklerini iOS uygulamasındaki koleksiyonlara yerleştirmenin yeni bir yolunu deniyoruz. Testlerimiz genellikle ne kadar süreyle çalıştıkları ve hangi ülkelerde çalıştıkları konusunda değişiyor ve hizmet kalıcı olarak sunulur mu henüz belirsiz” diye konuştu.

İçerikler Daha Kolay Bulunacak

İçerikler Daha Kolay Bulunacak

ABD merkezli yayın platformu Netflix, geçen zaman içerisinde pek çok türde sayısız içeriğe sahip olan dev bir mecra haline geldi. İzleyicilerin pek çoğu ise böylesine büyük bir mecrada içerik ararken kaybolabiliyor. Netflix’in üzerinde çalıştığı Collections aracı bu anlamda önemli bir eksikliği giderebilir. Ancak gelen haberler şirketin çalıştığı bu özellikle ilgili acelece davranmadığı yönünde.

Bilindiği üzere şirketin karşısına son günlerde Disney + ve Apple TV + gibi rakipler çıkıyor. Netflix pazarın büyük bölümünü elinde tutuyor ve kullanıcılarını rakiplerine kaptırmak istemiyor. Şirket bu bağlamda pek çok yeni özellik ve araç geliştirerek kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için çalışmaya devam ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum