Yatırım yapmaya başla!

Netflix CEO’su Başarının Abone Sayısına Bağlı Olmadığını Düşünüyor

Çevrimiçi yayın platformları arasında rekabet artarken Netflix CEO’su Reed Hastings’den dikkat çeken açıklamalar geldi.
Netflix CEO’su Başarının Abone Sayısına Bağlı Olmadığını Düşünüyor

İnternetin ve mobil cihazların hayatımızda büyük yer tutması yeni servislerin geliştirilmesinin önünü açtı. Günümüzde çevrimiçi yayın platformu denildiğinde akla ilk gelen servis Netflix oluyor. Ancak son dönemde şirketin rakiplerinde de hızlı bir artış söz konusu. Geçtiğimiz günlerde AppleTV+ hizmeti teknoloji devi tarafından tanıtılmıştı. Yeni diziler ile adından söz ettirmeye hazırlanan platform 1 Kasım itibariyle kullanıcılara sunulmuş durumda.

Diğer yandan Amazon Prime ve Disney+ dijital yayın platformları Netflix’in karşısındaki en dişli rakipler olarak görünüyor. Bugün itibariyle Netflix’in en yüksek pazar payına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ancak önümüzdeki günlerde artacak rekabet koşulları bu durumu nasıl değiştirecek merak konusu. Netflix’in CEO’su bu gelişmeler ışığında çarpıcı açıklamalar yaptı. Yayın devinin CEO’su Reed Hastings bir platformun gerçek başarısının sadece abonelik sayısı ile açıklanamayacağını belirtiyor.

Netflix CEO’sundan Rekabet Açıklaması

Netflix CEO’sundan Rekabet Açıklaması

Son günlerde Netflix’in rakiplerinin artması sonrası şirketin nasıl bir yol haritası izleyeceği merak edilmeye başlanmıştı. Geçtiğimiz günlerde paylaşılan raporlarda Netflix’in orijinal yapımlar için borçlanmaya devam edeceğini ortaya koymuştu. Bu gelişmeler ışığında Netflix CEO’su Reed Hastings, rekabete yönelik açıklamalarda bulundu. Hastings’e göre rekabetin arttığı bir pazarda kullanıcıların sadece tek bir uygulamaya bağlı kalmalarını beklemenin doğru olmayacağını söyledi.

Şirketin pazarda en büyük paya sahip olduğunu söyleyen Hastings, başarının sadece bununla sınırlı olmadığını ifade etti. Netflix CEO’suna göre platformdaki abone sayısından daha önemli olan şey kullanıcıların serviste geçirdiği vakit olduğunu düşünüyor. Hastings ayrıca son dönemde artan rekabet koşulları nedeniyle önümüzdeki günlerde yatırımlarına ız vereceklerini söyledi. Netflix’in gelirlerini artırmak adına platform içerisinde reklam gösterimi yapacağı iddia edilmişti.

Ancak şirkete yakın kaynaklar şu an için böyle bir durumun söz konusu olmadığını ve reklamsız şekilde devam edileceğini belirtiyor. Popüler yayın platformu 2019 yılı içerisinde orijinal yapımlarına toplamda 15 milyar dolar harcamış olmayı planlıyor. Netflix CEO’suna önümüzdeki dönemde tiyatro oyunlarının yer alıp almayacağı sorusu da soruldu. Hastings şu an için böyle bir planlarının olmadığını söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum