Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere Merkezli Banka NatWest, Kripto Yatırımı Yapan Müşteri İstemiyor

Banka müşterilerine kripto para karşıtı bildirimler gönderiyor.
İngiltere Merkezli Banka NatWest, Kripto Yatırımı Yapan Müşteri İstemiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasası hızla büyürken finans sektöründe farklı yaklaşımlar olmaya devam ediyor. İngiltere merkezli ticaret bankası NatWest, müşterilerine kripto para birimlerine dair olumsuz bildirimler gönderiyor. Bankanın risk komitesi başkanı Morten Friis, NatWest’in kripto para birimi ödemelerini kabul eden ticari müşterilere hizmet vermeyi reddedeceğini açıkladı.

Kripto paralara olan bakışlarıyla ilgili açıklamalareda bulunan Friis, kripto para borsası tarafından desteklenen insanlarla devam eden bir ilişki içinde olmak ya da ana faaliyet olarak başka bir şekilde kripto para birimlerinde işlem yapan kişileri müşteri olarak istemediklerini söyledi.

NatWest Kripto Para Düzenlemesi Bekliyor

NatWest Kripto Para Düzenlemesi Bekliyor

Geçtiğimiz dönemde bir başka İngiliz bankası HSBC cephesinden de benzer açıklamalar gelmişti. HSBC’nin kripto karşıtı duruşu, bankanın hesap sahiplerinin yılın başlarında kripto para borsalarından kar yatırmasına izin vermeyi reddettiği biliniyor.

Friis, kripto para birimlerine karşı ihtiyatlı bir çizgi içerisinde olmak istediklerini belirtiyor. NatWest yönetim kurulu üyesi, bankanın Birleşik Krallık Finansal Davranış Otoritesinden kripto para birimi düzenlemelerinin gelişimini izlemeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.

NatWest’in bu duruşu WeWork ve Tesla gibi kripto para ile ödeme kabul eden şirketlerin bankaya bakış açısını değiştirebilir. Friis ayrıca kripto ile ilgili kurumsal müşterilere bankacılık hizmetlerini durdurmanın yanı sıra, NatWest’in kripto para birimleri ile uğraşan kişisel hesap sahipleri için mali suç incelemesini artıracağını belirtti.

Yapılan çalışmalar özellikle suç faaliyetlerinin küresel kripto para birimi ticaretinin yalnızca küçük bir oranını oluşturduğunu gösteriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%