Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

NATO ve AB’den Rusya Açıklaması: Bedeli Ağır Olacak

Rusya’nın saldırıları artırması üzerine NATO ve AB’den ortak açıklama geldi. Rusya’dan hesap sorulacağı vurgulanırken, Ukrayna’ya destek yinelendi.
NATO ve AB’den Rusya Açıklaması: Bedeli Ağır Olacak
Yorum

NATO (Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü) Rusya-Ukrayna savaşına yönelik bugün ikinci açıklamasını yaptı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in konuşmasına Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ve Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula Von Der Leyen de eşlik etti.

“Putin Avrupa’ya savaşı geri getirdi, bedeli ağır olacak” sözlerine vurgu yapılan ortak açıklamada, kaybedilen yerlerden Rusya’nın sorumlu tutulacağı söylendi. Yüzlerce jetin ve NATO askerinin beklediğini söyleyen Stoltenberg, daha kararlı ve güçlü bir şekilde, birlikte çalışılması gerektiğini belirtti.

NATO’nun tarihteki en güçlü ittifak konumunda olduğunu söyleyerek, “Biz her müttefiğimizi, her koşulda savunacağız. İşte bu yüzden ittifakın doğu kanadını güçlendirdik. Son derece net bir mesajımız var: Bir müttefiğe yapılmış saldırı hepimize yapılmış sayılır.“ dedi.

AB Konseyi Başkanı Michel de birlik içinde olduklarını ve Rusya’dan hesap sorulacağını ifade etti.

AB Komisyonu Başkanı Von Der Leyen, en kötüsüne hazırlıklı olduklarını, kendilerini siber alanda güçlendirdiklerini, potansiyel göz krizine de hazırlıklı olduklarını söyledi. Yurt dışından gelenler için hem insani hem finansal desteği sağlayacaklarını belirten Von Der Leyen, yaptırımların Rus ekonomisini de ciddi şekilde yıpratacağını aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu