Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

NATO/Stoltenberg: Putin Şart Öne Sürmeden Geri Çekilmeli

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Ukrayna savaşında durumun önümüzdeki günlerde daha da kötüye gideceğini söyledi. Konuşmasından önemli detaylar şöyle…
NATO/Stoltenberg: Putin Şart Öne Sürmeden Geri Çekilmeli
Yorum

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Dışişleri Bakanlar toplantısının ardından canlı yayına çıkarak açıklama yaptı. Putin’in Ukrayna’daki savaşı derhal durdurması gerektiğini söyleyerek, “Putin’in Ukrayna’yı işgal etme niyeti mevcuttu. Bu savaş Putin’in savaşıdır. Putin şart öne sürmeksizin askerlerini geri çekmelidir” dedi.

Müttefiklerin Ukrayna topraklarında veya Ukrayna hava sahasında NATO askerleri bulunmaması konusunda hemfikir olduğunu belirtti. Bu bilgi ile Ukrayna’nın sahada hiçbir ülkeden destek görmediği gerçeği de devam etmiş oldu.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Açıklaması
Kaynak: Twitter

Ukrayna’daki yıkımın ve ölümlerin daha da kötüye gitmesinin muhtemel olduğunu ifade eden Stoltenberg, Putin’e diplomatik yollarla başvurulması gerektiğini aktardı.

NATO müttefiklerinin, bu savaşın Ukrayna’nın ötesine tırmanmasını önlemek gibi bir sorumluluğu olduğunu belirtirken, Ukrayna’da uçuşa yasak bölge oluşturulmayacağını söyledi.

Stoltenberg, NATO’nun Ukrayna’ya tanksavar silahlar, hava savunma füzeleri gibi farklı tip askeri destek sağladığını açıkladı. Misket bombalarının kullanıldığını duyduklarını ve bunun uluslararası hukukun ihlali olduğunu belirtti.

Zelenskiy’nin uçuşa yasak bölge ilan edilmesi talebine dün ABD’den de olumsuz yanıt gelmiş ve böyle bir hamlenin direkt savaşa müdahil olma anlamına geldiği söylenmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu