Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

NATO: Rusya’nın Nükleer Silah Tehdidi Pervasız ve Tehlikeli

Ukrayna’nın uçuşa yasak bölge talebinin yerine getirilemeyeceğini bir kez daha aktaran NATO Genel Sekreteri, Rusya’ya çağrı yaptı.
NATO: Rusya’nın Nükleer Silah Tehdidi Pervasız ve Tehlikeli
Yorum

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ottowa Güvenlik ve Savunma Konferansı’nda Rusya – Ukrayna krizine dair son gelişmeleri paylaştı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’ya uluslararası hukuka aykırı şekilde saldırı yaptığını söyleyen Stoltenberg, Rusya’yı Avrupa’da barışı engellemekle suçladı. Ukrayna’da sivillere saldırı yapılmasının bir savaş suçu olduğunu belirterek, Putin’e askerlerini geri çekmesini ve savaşı durdurmasını söyledi.

Rusya’nın nükleer silah kullanma tehdidini hatırlatarak, Rusya, Çin ve Kuzey Kore’nin nükleer silahları olduğu sürece NATO’nun da nükleer caydırıcılığını elinde tutacağına vurgu yaptı. Ayrıca Putin’in bu konudaki tehdidinin pervasız ve tehlikeli olduğunu ifade etti.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin uçuşa yasak bölge oluşturulması talebinin yerine getirilmeyeceğini yineledi.

Böyle bir karar alınması için Rusya’nın hava savunma sistemlerine saldırı gerektiğini dile getiren Stoltenberg, “Bu, NATO ile Rusya arasında doğrudan bir çatışma yaratır, Ukrayna’daki savaşı tırmandırır. Avrupa’da NATO ve Rusya arasında tam teşekkülü bir savaşa neden olur.” dedi.

Putin de hafta sonu yaptığı açıklamada, Ukrayna hava sahasında uçuşa yasak bölge ilan edilmesinin doğrudan savaşa katılmak anlamına geleceğini söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu