Yatırım yapmaya başla!

NASA Geri Sayımın Sürdüğü Mars Görevinin Nasıl Yapılacağını Animasyon ile Gösterdi

NASA önümüzdeki günlerde başlatacağı Mars görevinin nasıl gerçekleşeceğine dair bir animasyon yayınladı.
NASA Geri Sayımın Sürdüğü Mars Görevinin Nasıl Yapılacağını Animasyon ile Gösterdi

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) geçmiş yıllardan bu yana insanlık tarihine altın harflerle yazılacak görevlerin altında imza atıyor. Daha önce Apollo görevleri ile Ay’a düzenlenen insanlı yolculuk halen konuşuluyor. Son yıllarda insanlığın hedefinde kızıl gezegen Mars var. SpaceX’in patronu Elon Musk’ın önümüzdeki yıllarda Mars’a insanlı yolculuk ve orada koloni kurma hedefleri olduğu biliniyor.

Aynı şekilde Nasa’nın da Mars’a yönelik görevleri daha önce konuşulmuştu. Kurum yeni bir Mars görevine başlamanın hazırlığı içerisinde. 30 Temmuz tarihinde Mars’a çıkmak üzere yeni bir fırlama gerçekleştirilecek. Bu görev ile kızıl gezegende geçmişte olduğu düşünülen yaşamın izlerine dair araştırmalar yapılacak.

Gezegenden alınan örneklerin Dünya’ya getirilmesi planlanıyor. NASA bu görevin nasıl gerçekleşeceğini resmi Twitter hesabından paylaştığı bir animasyonlu video ile gösterdi.

Basit bir anlatıma sahip olan video ‘Mars’a geri dönüyoruz’ sloganı ile başlıyor.Uzay ajansı bu görevle ilgili açıklamasında, “NASA, Kızıl Gezegen’i araştırmak için yeni bir keşif aracı gönderiyor. (Araç) 7 aylık bir yolculuktan sonra 7 dakikalık bir iniş ile yüzeye ulaşacak ve Jezero Krateri’ne iniş yapacak.” ifadelerine yer veriyor.

NASA’nın bu görevindeki keşif aracının adı Perseverance, beraberinde yer alan helikopterin adının ise Ingenuity olarak açıklandı. Görev başarıyla sonuçlanırsa tarihte ilk kez Mars’tan toplanan parçalar Dünya’ya getirilmiş olacak. NASA’nın bir dakikalık animasyon ile Mars görevini anlattığı videoyu izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum