Yatırım yapmaya başla!

Mozilla Firefox Monitor Özelliği ile Kullanıcılarının Güvenliğini En Üst Seviyeye Çıkarıyor

Mozilla, internet tarayıcısı Firefox için daha güvenli bir kullanım deneyimi sunmak için yeni bir özelliğin testlerini gerçekleştiriyor.
Mozilla Firefox Monitor Özelliği ile Kullanıcılarının Güvenliğini En Üst Seviyeye Çıkarıyor

Son yılların en çok kullanılan internet tarayıcılarından biri olan Firefox, milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor Geliştirici ekip tarafından sürekli daha iyi olması için uğraşılan Firefox, kısa bir süre önce yeni arayüz testleri gerçekleştirdiğini duyurmuştu. Son olarak Firefox 60 sürümüne güncellenen tarayıcı, güvenlik seviyesinde de yeni adımlar atmaya hazırlanıyor.

İnternette gezinirken paylaştığımız bilgilerin güvenliği tarayıcılara emanet diyebiliriz. Firefox, kullanıcılarının hesaplarının çalınmasını engellemek amacıyla yeni bir özelliğin testlerini gerçekleştiriyor. Firefox Monitor adı verilen özellik sayesinde kullanıcılar, şifreleri üçüncü kişilere geçmesi halinde haberdar olabilecekler.

Firefox ile 1Password’den İş Birliği

Firefox’un güvenliğini üst seviyeye çıkaracak yeni özellik için bu alanda önde gelen bir şirket ile iş birliği içinde bulunduğunu belirtelim. Veri ihlalleri konusunda indexleme yapan web sitesi 1password ile Firefox arasında çözüm geliştirme süreci başlamış durumda. ‘Have i been pwned?’ adı verilen proje ile sahip olduğunuz parolaların üçüncü kişilerin eline geçtiğinden haberdar olabileceksiniz.

Henüz test sürecinde olan yeni güvenlik aracı için ABD’de 250 bin kişi üzerinde çeşitli testler gerçekleştirilecek. Önümüzdeki hafta testlerin başlaması beklenirken, ürün geliştirme sürecinin sonucunda yeni özelliğin tüm Firefox kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

E-Posta ile Güvenlik Raporu Sunulacak

Firefox üzerinden güvenli bir şekilde kullanım deneyimi sunmayı amaçlayan Mozilla, Firefox Monitor’e e-postalarını girerek, veri ihlallerinden etkilenip etkilenmedikleri hususunda bilgi sahibi olabilecekler. HIBP veri tabanında kontrol edilecek e-posta adresleri ile kullanıcıların güvenliği en üst seviyeye çıkarılmış olacak.

Mozilla’nın yeni güvenlik işlevi, Firefox’la beraber diğer internet tarayıcılarında da kullanılabilecek. Tabi Firefox kullanıcıları, bu işlevi tüm özellikleriyle beraber kullanma imkanı bulacaklar. Sistem henüz devreye girmemişken halihazırda buradan benzer bir sorgulama gerçekleştirebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum