Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Mozilla İnternet Tarayıcısı Firefox için Gece Modunu Test Ediyor

Dünyanın önde gelen internet tarayıcılarından biri olan Firefox için önümüzdeki günlerde gece modu özelliği kullanılabilir olacak. İşte detaylar…
Mozilla İnternet Tarayıcısı Firefox için Gece Modunu Test Ediyor
Yorum

Dünya genelinde en çok kullanılan internet tarayıcılarından biri olan Mozilla tarafından geliştirilen Firefox, her geçen gün bir yenilik haberi ile karşımıza çıkıyor. Popüler internet tarayıcısı geçtiğimiz ay içerisinde daha iyi bir arayüz için yeni özelliklerin testlerini gerçekleştirdiğini duyurmuştu.

Kullandığımız internet tarayıcılarının en ayırt edici özelliklerinden birisi hiç kuşkusuz sahip olduğu arayüzleri olmaktadır. Örneğin Google bu durum için tarayıcı Chrome’da kullanılmak üzere uygulama mağazasında çok sayıda temaya yer vermekte. Bu temaların büyük çoğunluğu ise kullanıcılar tarafından yüklenmiş. Chrome’un en büyük rakiplerinden birisi olan Firefox ise geliştiricisi Mozilla tarafından gece moduna kavuşmaya hazırlanıyor.

Firefox’a Gece Modu Geliyor

Firefox’a Gece Modu Geliyor

Gece modu özelliği son dönemde pek çok program ve platform tarafından sıklıkla kullanılmaya başlandı. Kullanıcıların gözünü yormayacak şekilde tasarlanan karanlık mod furyasına Firefox ta katılmaya hazırlanıyor. Nightly Build adı verilen Firefox’un yeni çalışma henüz test aşamasında.

Firefox’a gelecek gece modu, Windows 10’da yer alan koyu moda göre şekillenecek. Siz Windows’ta koyu veya açık modu seçtiğiniz zaman Firefox’un teması da otomatik olarak değişmiş olacak.

Özelleştirilmiş Tema Kullananlar Etkilenmeyecek

Özelleştirilmiş Tema Kullananlar Etkilenmeyecek

İnternet tarayıcılarını kullanan kişilerin önemli bir kısmı, uygulama mağazalarından özelleştirilmiş temalar kullanmayı tercih ediyorlar. Bu temalar arasında da açık ve koyu renk ağırlıklı görünümler mevcut.

Mozilla’nın testlerini gerçekleştiği Nightly Build özelliği ise bu tarz temaları etkilemeyecek. Yani siz tarayıcınızda ayrıca yüklenmiş bir tema kullanıyorsanız, Windows’ta seçmiş olduğunuz renk modu Firefox’u etkilemeyecek. Tarayıcının beta sürümünü buradan indirebilirsiniz. Ancak belirtelim beta sürüm olduğu için bir takım hatalarla karşılaşmanız söz konusu olacaktır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu