Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Morgan Stanley, Kripto Paralar için Araştırma Ekibi Kurdu

Banka bu yılın başlarında milyonerler için bir Bitcoin yatırım fonu başlatmıştı.
Morgan Stanley, Kripto Paralar için Araştırma Ekibi Kurdu

ABD’nin en büyük bankalardan biri olan Morgan Stanley, kripto odaklı yeni bir araştırma bölümü kuruyor. Wall Street’in mega bankası, Sheena Shah’ı özel kripto para araştırma ekibi için lider kripto para birimi analisti olarak atadı.

Shah, sekiz yıldan fazla bir süre Morgan Stanley’nin G10 para birimlerini kapsayan lider para stratejisti olarak çalıştı ve bankanın kripto ile ilgili faaliyetlerine katkıda bulundu. Shah’ın yeni görevde kripto para birimlerinin hisse senetleri ve hazine ve şirket tahvilleri gibi sabit getirili yatırımlar üzerindeki etkisini analiz edeceği bildirildi.

Bankanın yöneticileri, kripto para birimlerinin ve diğer dijital varlıkların küresel pazarlardaki artan öneminin farkında olduklarını vurguluyor. Morgan Stanley geçtiğimiz yıl dijital varlıklara yöneldi ve Grayscale Investments’ın çeşitli yatırım fonları aracılığıyla Bitcoin’e yakınlaştı.

Mart ayında Morgan Stanley’in milyoner müşteriler için bir Bitcoin yatırım aracı tanıttığı açıklanmıştı. Morgan Stanley’in ardından kısa bir süre JPMorgan’dan da benzer bir hamle gelmişti.

Son veriler geleneksel finans endüstrisinin kripto paralara olan ilgisinin arttığını gösteriyor. Piyasanın toplam hacmi 2.1 trilyon dolara kadar ulaştı. Bu rakam yaklaşık bir yıl önce 250 milyar dolar seviyesindeydi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum