Yatırım yapmaya başla!

Google’a Amazon’u Devirmek için Sunulan 3.3 Milyar Dolarlık Akıllı Cihaz Önerisi

ABD’li yatırım bankası Morgan Stanley, Amazon ile Google’ın akıllı asistan pazarındaki rekabetine farklı bir yorum getirdi. İşte Morgan Stanley’nin Google’a önerisi;
Google’a Amazon’u Devirmek için Sunulan 3.3 Milyar Dolarlık Akıllı Cihaz Önerisi

Morgan Stanley’den gelen yorum, Google ile Amazon arasındaki akıllı asistan savaşını bir kez daha manşetlere taşıdı. Çünkü ABD’li yatırım bankası Google’a; fazlasıyla sıra dışı ama aynı derecede mantıklı bir öneride bulundu.

Buna göre Google’ın akıllı asistan rekabetinde kaybeden tarafta yer almaması için ABD’deki her eve bir Home Mini vermesi gerektiği söylendi. Google’ın ABD’deki her eve ücretsiz dağıtacağı Home Mini’lerin tutarının, Amazon’un pazardaki liderliğinin yanında çok küçük bir rakam olacağı belirtildi.

Morgan Stanley’ni Google’a Amazon’u akıllı ev pazarında yakalaması için verdiği öneri çok konuşuldu.

Morgan Stanley’e Göre Google Amazon’a Yetişmek için ABD'deki Her Eve Ücretsiz Bir Akıllı Asistan Vermeli!Wall Street’in önde gelen firmalarından Morgan Stanley’nin Google’ın çatı şirketi Alphabet’e; “ya ABD’deki her eve Home Mini dağıt ya da Amazon’a yenil” şeklindeki tavsiyesi büyük yankı uyandırdı. Morgan Stanley’den Brian Nowak’ın Perşembe günü yatırımcılara gönderdiği notta; “Alphabet’in insanların evlerinde daha fazla akıllı cihazı olması gerektiğini savunuyoruz” ifadelerine yer verildi.

Nowak notunda; Amazon’un sesli alışveriş büyümesinin uzun vadede Alphabet’e yüksek kazanç getiren perakende arama kategorisini tehdit edeceğini belirtti.

Google Amazon’u Durdurmak için ABD’deki Her Eve Ücretsiz Bir Akıllı Cihaz Yollamalı!Alphabet’in Android’leri OEM’lere vermesi ya da Safari aramaları için Apple’a para ödemesi gibi davranması gerektiğini öngören analist, Google’ın çatı şirketinin ABD’deki her eve bir tane Home Mini dağıtmasının şart olduğunu söyledi. Zira Morgan Stanley analisti, 2018 sonunda Amazon’un ABD’deki akıllı asistan pazarının % 62’sine, Alphabet’in ise yalnızca % 33’üne sahip olacağını dile getirdi.

İlaveten; 2022’ye kadar ABD hanehalkının % 70’inden fazlasının sesli alışveriş yeteneklerine sahip bir akıllı cihaza sahip olacağını kaydetti.

Google’a Amazon’u Devirmek için Sunulan Akıllı Cihaz ÖnerisiMorgan Stanley daha önce de sesli alışveriş pazarının 2022’ye kadar 44 milyar dolara ulaşacağını tahmin etmişti. İşte bu gibi nedenlerden dolayı Alphabet’in ABD’deki her eve bir Google Home Mini göndermesi gerektiği vurgulandı. Neticede; Google’ın bu hamlesi şirkete aşağı yukarı 3.3 milyar dolara mal olacaktı ve bu rakam Amazon’un pazar hakimiyetini kazanmasına kıyasla çok küçük bir kayıptı.

Sonuçta; Amazon girdiği hemen her alanda rakiplerini yenerek ilerliyor ve akıllı asistan pazarını da kimselere bırakmayacak gibi görünüyor. Bu noktada Amazon, önce Nest ürünlerinin satışını durdurarak sonrasında da Ring ile Ecobee’yi satın alarak Google’a karşı elini güçlendirmişti. Morgan Stanley’nin yorumu da Google’ın akıllı asistan pazarında Amazon’un gerisinde kalacağını gösteriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum