Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Your Phone Uygulaması için Telefonların Şarjını Gösteren Özellik Geliştiriyor

Microsoft, Windows 10 ile sunduğu Your Phone uygulamasına yeni bir özellik getirmeye hazırlanıyor. Gelecek olan güncelleme ile akıllı telefonların şarj seviyesi kontrol edilebilecek.
Microsoft Your Phone Uygulaması için Telefonların Şarjını Gösteren Özellik Geliştiriyor

Dünya genelinde masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılan başlıca işletim sistemi Windows çıktığı günden bu yana sürekli geliştiriliyor. Microsoft’un yeni güncellemeler ile donattığı işletim sistemi ayrıca yardımcı servislere sahip oluyor. Bilindiği üzere akıllı telefonlar günümüzde hemen herkesin elinin altındaki başlıca cihazlardan biri oldu. Bu cihazların bilgisayar ile senkronizasyonu doğrudan kablo bağlantısı ve telefon üreticilerinin geliştirdiği arayüzler ile sağlanıyor.

Microsoft geçtiğimiz aylarda Android kullanıcılarının işini kolaylaştırmak adına Your Phone uygulamasını kullanıma sunmuştu. Uygulama yeni olması sebebiyle henüz pek çok eksikliği ile dikkat çekiyor. Ancak Microsoft son günlerde yayınladığı güncellemeler ile uygulamaya yeni özellikler sunmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde şirket açıklamasında Your Phone uygulamasında bildirimlerin yanıtlanabileceğini duyurmuştu. Son olarak uygulama üzerinden telefonların şarj seviyesi takip edilebilecek.

Your Phone için Şarj Özelliği

Your Phone için Şarj Özelliği

Akıllı telefonların ilk olarak priz ya da powerbank gibi cihazlar yardımıyla şarj ediliyor. Ancak bilgisayarlara bağlanan telefonlar da otomatik olarak şarj alma özelliğine sahip. Pek çok kullanıcı telefonunu bilgisayara bağlayarak şarj etme yöntemini seçiyor. Tabi şarj seviyesini takip etme işlemi telefon üzerinden yapılıyor. Microsoft’un sunacağı yeni özellik ile bilgisayara bağlı Android telefonlar Your Phone aracılığı ile şarj edilirken takip edilebilecek.

Microsoft uygulamaya şarj durumunun takip edileceği bir batarya göstergesi ekleyecek. Yazılım devi ayrıca bazı Android modellerine Windows Bağlantısı desteği getirdi. Özellik Samsung Galaxy S10, S10+, S10 5G ve Galaxy Fold cihazların için sunuluyor. Bu modeller Windows Bağlantısı deneyiminden faydalanır hale geliyor.

Windows Bağlantısı yardımıyla kullanıcılar telefon üzerinden sıkça yaptığı mesaj gönderme, sesli görüşme ve bildirim yönetimi gibi işlemleri Windows 10 üzerinden kolayca gerçekleştirebiliyor. Bununla beraber telefonda yüklü olan uygulamalar için klavye ve fare desteği sunuluyor. Güncelleme ile gelen bir diğer yenilik ise Güvenli Mod bağlantısına yönelik. Kullanıcılar artık Güvenli Mod ile bilgisayarı başlatırken şifre girmesi gerekmeyecek. Bu işlem Windows Hello PIN yardımıyla yapılabilecek.

Windows 10X Çift Ekran Desteği ile Geliyor

Windows 10X Çift Ekran Desteği ile Geliyor

ABD merkezli yazılım şirketi Microsoft, geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlikte yeni bir Windows 10 sürümü tanıttı. Windows 10X adıyla duyurulan işletim sistemi yeni nesil çift ekranlı tablet modellerine hitap ediyor. Modüler bir yapıya sahip olan yeni işletim sistemi ile kullanıcılara rahatlatıcı bir deneyim sunulması hedefleniyor. Bir nevi Microsoft’un yeniden mobil cihazlara uyumluluk peşinde koştuğunu söyleyebiliriz.

Şirket daha önce Windows Mobile’ı geliştirmiş ancak büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. İlgi görmeyen işletim sisteminin fişi çekilmek durumunda kalmıştı. Akıllı cihazların yaygınlaşması ile beraber Microsoft’un Windows 10X ile beraber ne yapacağı merak konusu. Daha önce Windows 10 S sürümü de benzer bir amaç için sunulmuş ve kullanıcılardan çok sayıda şikayet almıştı. Tanıtılan Windows 10X’in önümüzdeki günlerde resmi olarak yayınlanması bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum