Yatırım yapmaya başla!

Microsoft’un Yeni Xbox Konsolları İngiltere’deki İnternet Trafiğinde Etkisini Gösterdi

Geçtiğimiz günlerde satışa çıkan yeni nesil Xbox konsolları İngiltere’nin internet trafiğinde artışa neden oldu.
Microsoft’un Yeni Xbox Konsolları İngiltere’deki İnternet Trafiğinde Etkisini Gösterdi

Oyun dünyası uzun zamandır yeni nesil konsolların tanıtılmasını ve satışa çıkmasını bekliyordu. Sony ve Microsoft geçtiğimiz günlerde PlayStation 5, Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarının tanıtımını gerçekleştirmişti. Özellikle PS5 ve Xbox Series X konsolları sahip oldukları donanım ile ile pazarda rekabet halinde olacak. Xbox Series S ise daha uygun bir fiyat ile oyuncuların karşısına çıkıyor. Kısa zaman önce Xbox Series X/S konsolları Türkiye pazarına giriş yapmıştı.

10 Kasım’da piyasaya sürülen konsollar oyuncular tarafından satın alınmaya başladı. Microsoft daha önceki açıklamasında konsollara büyük ilginin olduğunu ve ön sipariş oranlarında rekor bir seviyeye ulaşıldığını belirtmişti. Büyük ilgi internet veri tüketimine de yansımış görünüyor. İngiltere’deki internet trafiğinde önemli artış olduğu belirtiliyor.

İngiltere’de İnternet Trafiğine Yansıdı

İngiltere’de İnternet Trafiğine Yansıdı

Xbox Series X ve Xbox Series S’in piyasaya çıkması ile beraber İngiltere’deki internet veri tüketim oranında büyük bir artış yaşandı. Kullanıcıların oyun indirmeleri ve mevcut oyunlar için indirdikleri güncellemeler veri trafiğinde rekor derecede artışa neden oldu. Ülkede faaliyet gösteren internet servis sağlayıcısı Virgin Media, tarihlerinin en yüksek veri tüketimine ulaştıklarını açıkladı.

Kullanım ortalamalarında yüzde 30 oranında artış yaşandığını belirten şirket, toplamda 108 petabyte ve kullanıcı başına 20 GB veri tüketimine ulaştıklarını duyurdu. Ülkede faaliyet gösteren diğer internet operatörleri TalkTalk ve Openreach’ten de aynı parallellikte açıklamalar geldi. TalkTalk ağ trafiğinde en yüksek noktaya ulaştıklarını belirtti. Openreach ise ağ trafiğinde zorlanmalar yaşadığını ifade ediyor.

Bilindiği üzere 19 Kasım’da tüm dünyada PlayStatation 5 kullanıcıların beğenisine sunulacak. Sony’nin konsolunun da çıkması ile beraber internet veri trafiğinin çok daha yüksek seviyelere çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Konsolların sistem güncellemeleri ile beraber yeni oyunlarının çoğunu 100 GB’dan fazla yer kaplaması bu duruma zemin hazırlıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum