Microsoft Xbox Oyunlarını Samsung Telefonlara Getiriyor

Yazılım devi Microsoft, Xbox konsolundaki oyunları Samsung telefonlarda oynamayı mümkün kılacak bir teknoloji geliştiriyor.

Microsoft, popüler oyun konsolu Xbox One’a yönelik çeşitli projeler ile adından bahsettirmeye devam ediyor. Şirket geçtiğimiz günlerde Xbox One konsoluna klavye ve mouse desteği getireceğini açıklamıştı. Ancak bu sefer yapılacak olan yenilik Xbox kullanıcılarını olduğu kadar Samsung akıllı telefon kullanıcılarını da ilgilendiriyor.

Geliştirilen yeni proje sayesinde Xbox platformunda yer alan oyunlardan Samsung akıllı telefon kullanıcıları da yararlanma imkanı bulacak. Bu sayede Samsung akıllı telefon kullananlar oyun telefonları olmadan konsol oyunlarını oynayabilecekler.

Microsoft’tan Project xCloud Projesi Geliyor

Microsoft’tan Project xCloud Projesi Geliyor

Dünyanın önde gelen yazılım şirketi Microsoft, Samsung kullanıcılarına Xbox deneyimini yaşatmayı planlıyor. Project xCloud adı verilen proje ile konsol seviyesindeki popüler oyunları Samsung akıllı telefon sahipleri oynayabilecekler. Sitem Microsoft’un bulut teknolojisi Azure ile desteklenecek.

Microsoft’un projesi hayata geçtiği takdirde kullanıcılar Samsung telefonlarından Halo ve Red Dead Redemption gibi oyunları oynama imkanı bulacaklar. Proje ile ilgili çok fazla detaylı bilgi mevcut değil ancak Xbox kablosuz kontrolcülerin Bluetooth bağlantısı ile akıllı telefonlara bağlanması düşünülüyor.

Samsung ile Anlaşma Tamam

Samsung ile Anlaşma Tamam

Microsoft dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticisi Samsung ile bu anlamda anlaşmayı da yapmış durumda. Son dönemde akıllı telefon pazarında oyun için geliştirilmiş özel telefonların çıktığına tanık oluyoruz. Ancak projenin hayata geçmesi halinde Samsung kullanıcılarının mevcut telefonları oyun cihazına dönüşmüş olacak.

Microsoft Küresel Oyun Ortaklıkları ve Gelişimi Başkanı Sarah Bond konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Samsung cihazına sahip milyonlarca insanın yüksek güçlü bir oyun deneyimine ulaştığı bir dünya üzerinde çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı