Yatırım yapmaya başla!

Microsoft, Windows 10’da Alexa’nın Kullanım Alanını Genişletecek

Microsoft, önümüzdeki dönemde Windows 10 işletim sisteminin dijital asistanlar ile uyumlu çalışmasını sağlayacak özellik üzerinde çalışıyor.
Microsoft, Windows 10’da Alexa’nın Kullanım Alanını Genişletecek

Microsoft’un lokomotif işletim sistemi Windows 10, ilk çıktığı günden bu yana almış olduğu güncellemeler ile sürekli gelişmeye devam ediyor. Her ne kadar yayınlanan güncelleme paketlerinde çeşitli sorunlar yaşansa da, Microsoft bu sorunları düzeltiyor ve işletim sisteminin kullanım deneyimini bir üst seviyeye çıkarıyor. Windows 10’un günümüz teknolojisine ait cihazlar için uygun çalışması kullanıcılar için büyük önem arz ediyor.

Bilindiği üzere son yıllarda dijital asistanlar hayatımıza girmeye başladı. Bunlar arasında Amazon’un Alexa teknolojisi sıkça dikkatleri üzerine topluyor. Microsoft Windows 10’u üçüncü taraf dijital asistanlar ile olan bağını kuvvetlendirmek üzere yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Yeni güncelleme ile Alexa’ya Windows 10’da daha fazla söz sahibi olacak.

Alexa, Windows 10 Kilit Ekranına Geliyor

Alexa, Windows 10 Kilit Ekranına Geliyor

Windows 10’da kullanıcıların işletim sistemine dair olan biteni görmeleri için kilit ekranı büyük öneme sahip. Microsoft’un Windows 10 için bir sonraki büyük güncellemesini Eylül ayında yayınlaması bekleniyor. Yazılım devi bu güncelleme paketinde dijital asistanların Windows 10’un kilit ekranında aktif olarak çalışır halde olmasını planlıyor.

Yapılacak olan güncelleme ile PC ekranı kilitlendiğinde, birisinin ‘Alexa’ komutunu vermesi ile işletim sistemi uyarılmış olacak. Bu güncellemenin çok büyük bir yenilik olduğunu söyleyemeyiz ancak Windows 10’un dijital asistanlara ilgili olması adına sevindirici bir gelişme. Microsoft ile Amazon’un daha önceden Cortana ve Alexa’nın birbirine entegre edilmesi adına ortaklık kurduğu biliniyor.

Cortana’nın Rolü Artıyor

Cortana’nın Rolü Artıyor

Microsoft’un kendi dijital asistanı olan Cortana üzerinde de uzun zamandır çalıştığı biliniyor. Şirket bu asistanı işletmelere yönelik olarak geliştiriyor ve önümüzdeki dönemde çok daha kullanılır hale getirmek istiyor. Ancak Cortana, Windows 10’un destekleyeceği dijital asistanlardan sadece bir tanesi.

Amazon ile yapılan ortaklık sonucu Alexa’nın kullanım alanının Windows 10 üzerinde daha da artacağı kesin. Yazılım devinin bu değişikliklerin bazılarını Eylül ayındaki büyük güncelleme paketinde kullanıcılara ulaştırması bekleniyor. Özellik Windows Insider programında sunuldu ve test kullanıcıları tarafından deneme sürecine sokulmuş durumda.

Şirket kullanıcılardan geri bildirimler ışığında dijital asistan desteğini daha da geliştirecektir. Önümüzdeki dönemde yapılacak yeni güncellemeler ile kişisel asistanları ile işletim sistemlerinin daha senkronize şekilde çalışacağını söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum