Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Microsoft Oyun Konsolu Almak Yerine Evsizlere Battaniye Alan Çocuğa Jest Yaptı!

9 yaşında bir çocuğun Xbox One almak yerine evsizlere battaniye alması, Microsoft’un gözünden kaçmadı. Ve teknoloji devi, çocuğun davranışını böyle ödüllendirdi.
Microsoft Oyun Konsolu Almak Yerine Evsizlere Battaniye Alan Çocuğa Jest Yaptı!
Son Güncelleme: 
Yorum

“İyilik yapan iyilik bulur” sözünün doğruluğunu kanıtlayan olaylardan biri de Ohio’da yaşandı. Zira yaşı küçük ama farkındalığı pek çok kişiden daha büyük olan 9 yaşındaki Mikah Frye, herkese örnek olması gereken bir davranışta bulundu.

Ardından çocuğun hikayesi Fox 8 ekranlarında yayınlandı. Tabii binlerce insan gibi Microsoft da yılbaşı hediyesi olan Xbox One almak yerine evsizler için battaniye almayı tercih eden çocuğun ne yaptığını öğrendi. Sonrasında ise onu böyle ödüllendirdi.

Teknoloji şirketlerinin adını içimize dokunan şefkatli eylemlerle görmek pek mümkün olmasa da bu haberde durum farklı.

Küçük Çocuğa Microsoft'tan Hediye1975’te Bill Gates tarafından “her eve bir bilgisayar” fikriyle kurulan Microsoft, 9 yaşındaki çocuğun evsizlere yardım için yaptığı fedakarlığa duyarsız kalmadı ve onu ödüllendirmek istedi. Öte yandan, şirketin sahibinin de hayırsever biri olarak tanınması durumu daha ilgi çekici kıldı.

Zira kendisi birkaç ay önce yaptığı 5 milyar dolarlık bağışla gündeme gelmiş ve takdir edilmişti.

Bill Gates'in Şirketi Microsoft'tan Çocuğa JestSonuçta; çuvalla parası olmasına rağmen hayır işleri yapmayan milyarderlerin de bulunduğu bir dünyada yaşıyoruz. Ve hiç şüphesiz Bill Gates onlardan biri değil. İşte bu noktada, 300 dolar değerindeki oyun konsolunun parasını evsizlere battaniye almak için harcayan çocuğa dönebiliriz.

Çünkü onun ne çuvalla parası vardı ne de evsizlere karşı büyük bir sorumluluğu!

Küçük Çocuk 300 Dolarlık Oyun Konsolu Yerine Evsizlere Battaniye AldıYine de soğukta ne yaptıklarını düşündüğü evsizler için bir şeyler yapmak istedi. Ve oyun konsolu almak yerine evsizlere 30 tane battaniye aldı. Peki, bu yaşta nasıl böyle bir davranışta bulundu?

Aslına bakarsanız, küçük çocuk daha 6 yaşındayken ailesinin içine düştüğü maddi sıkıntılar yüzünden birkaç haftalığına barınaklarda kalmış.

Xbox One'dan Evsizlere Yardım için Vazgeçen Çocuğun SevinciYani bir battaniyenin dışarıdakiler için ne kadar önemli olabileceğini tahmin edebiliyormuş. Ve yaşıtlarının aksine onlara karşı sorumluluk hissetmiş.

Nihayetinde; küçük çocuğun yaptığı şeyi duyan Microsoft’un Mikah’ı mağazaya getirerek ona Xbox oyun konsoluyla birlikte bazı hediyeler vermesini takdir ediyoruz. Fakat bu hikayede asıl takdir edilecek kişi, yaşına rağmen böyle büyük bir davranışta bulunan Mikah diye düşünüyorum.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu