Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Microsoft Yaklaşan Etkinlikleri Farklı Kategorilere Göre Düzenleyecek

Microsoft’un önümüzdeki aylarda düzenleyeceği etkinlikleri kategorilere ayıracağı belirtildi.
Microsoft Yaklaşan Etkinlikleri Farklı Kategorilere Göre Düzenleyecek
Yorum

ABD’li teknoloji ve yazılım devi Microsoft, dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alıyor. Şirket bünyesinde sektörün pek çok farklı alanında faaliyet gösteriyor ve öncü firma konumunda. Windows işletim sistemi ve Office’in geliştiricisi olan Microsoft, oyun ve bulut tabanlı sistemlere yaptığı yatırımlarla da biliniyor. Şirket geçtiğimiz aylarda Xbox Series X ev Xbox Series S konsollarını piyasaya sürdü. Ayrıca çok sayıda oyunun da Microsoft imzalı olduğunu söyleyebiliriz.

Teknoloji devi geliştirdiği her bir ürün, servis ve oyun için tanıtım etkinlikleri düzenliyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz yılın ilk aylarından bu yan tüm dünya pandeminin etkisi altında yaşamaya başladı. Bu durum şirketlerin etkinlikler ile ilgili yeni bir strateji izlemesini gerekli kılıyor. Microsoft ise önümüzdeki aylarda düzenleyeceği etkinlikler ile alakalı yeni bir yol haritası belirledi.

Etkinlikler için Yeni Yol İzlenecek

Etkinlikler için Yeni Yol İzlenecek

Microsoft, önümüzdeki aylarda oyun, bulut ve Windows gibi kategorilere odaklanacak bir dizi haber etkinliği planlıyor. Şirket pandeminin etkisiyle fiziksel etkinliklerin durdurduğu bir zamanda belirli kategorilere göre tanıtımları düzenleyecek. Microsoft’un ilk etkinliği, iş ve Microsoft 365 için yapılacak ve önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek.

Önbümüzdeki aylarda ise bulut tabanlı servislerin yanı sıra oyun, Windows ve güvenlik için bir sonraki adıma odaklanan benzer etkinlikler planlanıyor. Microsoft genellikle Ignite veya Build gibi etkinliklerde geniş bir ürün yelpazesini görücüye çıkarır ancak bu ayrı etkinlikler, ürün değişikliklerinin tüm kategoriler için ne anlama geldiğini vurgulamak için yapılacak.

Windows etkinliği büyük olasılıkla Microsoft’un şu anda kod adı “Sun Valley” olan işletim sistemi ve şirketin Windows 10X çalışmalarına odaklanacak. Şirket işletim sisteminin tutarlılığını iyileştirmek için planlanan görsel değişikliklerle bu yıl Windows’un kullanıcı arayüzünü yeniden tasarlamak için daha büyük bir çaba harcıyor. Microsoft ayrıca, özellikle Xbox Game Pass ve xCloud çalışmasıyla 2021 boyunca planlara sahip.

Teknoloji devinin özel oyun etkinliği, muhtemelen şirketin “yeniden tasarlanmış” bir E3’ün gerçekleşeceği bir yıl içinde xCloud’u ve oyun çabalarını genişletme planlarına odaklanacak. Microsoft’un yaklaşımı ile önceki yıllardan farklı bir yol izleyeceği görülüyor. Pandemi, tüm endüstrileri yeniden şekillendirdi ve 2021’de Microsoft’un yapacağı çok tanıtımı yakından etkileyecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu