Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Microsoft Edge Tarayıcı Geçmişini ve Etkin Sekmeleri Senkronize Edecek

Microsoft Edge tarayıcısına geçmişi ve sekmeleri senkronize edecek yeni güncelleme geliyor.
Microsoft Edge Tarayıcı Geçmişini ve Etkin Sekmeleri Senkronize Edecek
Yorum

İnternet tarayıcıları sürekli geliştiriliyor ve kullanıcılara daha iyi bir hizmet sunmayı amaçlıyor. Günümüzde en çok kullanılan tarayıcıların başında Chrome geliyor. Son dönemde Microsoft’un Chromium altyapısı ile yeniden geliştirdiği Edge tarayıcısı da yükselişi ile dikkatleri üzerine topluyor. Geçtiğimiz günlerde Chromium tabanlı Edge ve Chrome tarayıcılarına gelecek güncelleme ile performans artışı sağlanacağı gündeme gelmişti.

Edge kullanıcılara sunulalı bir yıl oldu ve kullanıcıların beğenisini toplayacak yeni özelliklere kavuşuyor. Gelen güncelleme ile tarayıcının geçmişi ve etkin sekmeleri farklı cihazlarda otomatik olarak senkronize edilecek. Bu özellik uzun zamandır Chrome tarayıcısında kullanılıyor. Şirket yeni güncellemenin kademeli olarak dağıtıldığını açıkladı.

Edge Tarayıcısına Yeni Özellik

Edge Tarayıcısına Yeni Özellik

İnsanlar günümüzde gerek masaüstü gerek akıllı telefonları üzerinden internete erişim sağlıyor. Bu da bir uygulamanın farklı cihazlarda kullanılmasını gerekli kılıyor. Geliştiriciler uygulamaların farklı cihazlarda senkronizasyonunu sağlamaya yönelik araçlar üzerinde çalışıyor. Edge tarayıcısı da bu gereksinimi karşılayan özelliklere kavuşuyor.

Microsoft, Edge tarayıcısı için geçmiş ve sekme senkronizasyonu sunmaya başlıyor. İlk sürümünün üzerinden yaklaşık bir yıl geçtikten sonra, bazı Microsoft Edge kullanıcıları artık tarayıcılarında bulunan geçmişi ve etkin sekme senkronizasyon özelliklerine kavuşuyor. Kullanıcılar bu özellikten yararlanmak için tarayıcının ayarlar>profiller>senkronizasyon bölümünden geçmiş ve açık sekmeler bölümü etkinleştirmesi gerekiyor.

Özellik Kademeli Dağıtılacak

Özellik Kademeli Dağıtılacak

Bu özelliğin ilk etapta Birleşik Krallık’ta bulunan kullanıcılara ulaştırılması planlanıyor. Edge kullanıcıları ziyaret ettikleri tüm web sayfalarını Windows 10, macOS, iOS ve Android sürümlerin üzerinden senkronize edebilecek. Senkronizasyon özelliği isteğe bağlı olarak etkinleştirilebilir ya da devre dışı bırakılabilir.

Şirketten yapılan açıklamada, “Bugün itibariyle geçmişe yönelik iki önemli güncellemeyi paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Hepinizin merakla geçmiş senkronizasyonunu beklediğinizi biliyoruz ve tarama geçmişinizi ve açık sekmelerinizi cihazlar arasında senkronize etmek için destek vermeye başladığımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz.” ifadelerine yer verildi.

İlerleyen günlerde ekran görüntüsü aracı ve fiyat karşılaştırma özelliklerinin de kullanıcıların beğenisine sunulması planlanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu