Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Microsoft Edge’e Sekmeleri Dikey Sıralayacak Arayüz Geliyor

Microsoft’un yeniden geliştirdiği Edge tarayıcısı için dikey sekmeler özelliği geliyor.
Microsoft Edge’e Sekmeleri Dikey Sıralayacak Arayüz Geliyor

Web tarayıcıları sürekli güncelleniyor ve kullanıcı deneyimi sürekli bir üst seviyeye çıkarılıyor. Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera ve Microsoft Edge en çok kullanılan tarayıcılar arasında yer alıyor. Yüzde 70 gibi ezici bir pazar payı ile Google Chrome’un rakiplerinden açık ara önde olduğunu söyleyebiliriz. Bilindiği üzere Microsoft, Edge tarayıcısını ilk tanıttığında kullanıcılardan beklenen geri dönüşü alamamıştı.

Yazılım devi daha sonra Edge’i Chromium altyapısı ile yeniden geliştirdi. Bu tarayıcı ise kullanıcılardan beğeni toplamaya devam ediyor. Microsoft ise artan ilgi ile beraber tarayıcısını yenilemeye devam ediyor. Hızlı kullanım deneyimi ve sade arayüzü ile dikkat çeken tarayıcı için son dönemde sekmelere yönelik düzenlemeler yapılıyor.

Geçtiğimiz günlerde Edge tarayıcısının sekme sayfasındaki simgelerin yenileneceği ortaya çıkmıştı. Canary sürümünde test edilen yeni bir özellik yine sekmelere yönelik bir düzenleme yapılacağını işaret ediyor. Bu sefer kullanıcılar sekmeleri dikey şekilde ayarlayabilecek.

Dikey Sekme Özelliği Yolda

Dikey Sekme Özelliği Yolda

Bilindiği üzere internet tarayıcılarında sekmeler üst tarafa yatay olarak sıralanıyor. Bu durum kullanıcıların sekmeleri yanlışlıkla kapatmasına neden olabiliyor. Microsoft bu sorunun önüne geçmek için farklı bir çözüm düşünmüş. Canary sürümünde test edilen özellik, sekmelerin tarayıcının sol tarafına dikey şekilde sıralanmasına imkan tanıyor. Sekmeleri yanlışlıkla kapatmaktan muzdarip olan kişilerin bu özelliğe büyük ilgi göstereceğini söyleyebiliriz.

Yeni arayüz sayesinde sekmelerin sol tarafta daha anlaşılır bir şekilde görünmesi sağlanacak. Microsoft bu özelliği Edge tarayıcısının Canary sürümünde test ediyor. Önümüzdeki günlerde tarayıcının kararlı sürümünde kullanıma sunulması bekleniyor.

Edge’i Kaldırmak Mümkün Olmayacak

Edge'i Kaldırmak Mümkün Olmayacak

Microsoft, Edge tarayıcısına olan ilgiyi artırmak adına farklı kararlar almaya devam ediyor. Windows 10’da varsayılan tarayıcı olarak sunulacak Edge’i kullanıcıların kaldırması mümkün olmayacak.

Şirketten bu konuya dair yapılan açıklamada, “Microsoft Edge’in yeni sürümü, kullanıcılara Microsoft Edge’in eski sürümünden kişisel veri alma konusunda tam kontrol sağlar. Microsoft Edge’in yeni sürümü bir Windows sistem güncelleştirmesine dahildir, bu nedenle Microsoft Edge’in eski sürümünü kaldırma veya kullanma seçeneği artık kullanılamaz.” ifadelerine yer verildi.

Geçtiğimiz Ocak ayı itibarıyla Chromium altyapısı ile kullanıma sunulan Edge tarayıcısının aşamalı şekilde geliştirildiğinin altı çizilirken, “Tüm Windows müşterilerinin sunduğu performans, gizlilik, güvenlik, üretkenlik ve destek özellikleri için en son Microsoft Edge tarayıcısına sahip olmasını sağlamak istiyoruz.” açıklaması yapıldı. Teknoloji devinin önümüzdeki günlerde yapacağı güncelleme ile Edge tarayıcısını kaldırılamaz hale getirmesi bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum