Yatırım yapmaya başla!

Microsoft’un Yeniden Geliştirdiği Edge Tarayıcısına Kullanıcılardan Övgüler Yağıyor

Microsoft’un Chromium altyapısı ile yeniden geliştirdiği Edge için olumlu tepkiler geliyor.
Microsoft’un Yeniden Geliştirdiği Edge Tarayıcısına Kullanıcılardan Övgüler Yağıyor

Geçmiş yıllardan bu yana internet tarayıcıları kullanıcıların beğenisini kazanmak ve daha iyi deneyim sunmak adına sürekli güncelleniyor. Google Chrome, Firefox, Opera, Internet Explorer ve son olarak Edge tarayıcısı kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Son yıllarda özellikle Google Chrome’un rakiplerine nazaran büyük bir üstünlüğü söz konusu. Chrome tarayıcısı son araştırmalara göre tüm pazarın yüzde 70’inden fazlasına hakim durumda.

Google’ın tarayıcısını ise Firefox takip ediyor. Microsoft ise uzun zamandır web tarayıcılarına yönelik yatırımlar yapıyor. Internet Explorer ile hayal kırıklığı yaratan şirket, daha sonrasında Edge tarayıcısını kullanıcılarına sunmuştu. İlk çıkan Edge sürümünün beğenildiğini söylemek mümkün değil.

Yazılım devi Windows işletim sistemlerinde kendi tarayıcılarını varsayılan olarak sunmasına rağmen Chrome’un çok gerisinde kaldı. Ancak şirket vazgeçmedi ve Edge tarayıcısını Chromium altyapısı ile yeniden geliştirdi. Geçtiğimiz günlerde ise tarayıcı yeni yüzüyle kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Edge tarayıcısına dair gelen ilk tepkiler ise oldukça olumlu.

Edge, Chrome’a Rakip Olabilir

Edge, Chrome’a Rakip Olabilir

Bugün itibarıyla dünyanın en popüler web tarayıcısı olarak Chrome öne çıkıyor. Chrome ile aynı altyapıya sahip Edge tarayıcısı yeniden geliştirildi. Chromium tabanlı olarak geliştirilen Edge tarayıcısını kullananlar oldukça olumlu geri dönüşlerde bulunuyor. Windows 10’u varsayılan web tarayıcısı olmasına rağmen kullanıcılar Chrome’u bırakıp kolay kolay Edge’e geçmiyorlar. Özellikle geçtiğimiz günlerde yeniden geliştirilen Edge ise düşük RAM tüketimi ile dikkat çekiyor.

Yazılım devi yeni tarayıcısını yaygınlaştırmak için her türlü reklam yolunu kullanmaktan ise çekinmiyor. Chrome ile ilgili kullanıcılardan gelen en büyük şikayet yüksek RAM tüketimi oluyor. Edge bu avantajını kullanarak ilerleyen dönemde Chrome’un en büyük rakibi haline gelebilir. Yine de pazar farkı olarak bakıldığında iki tarayıcı arasında bir uçurumun olduğunu söyleyebiliriz. Microsoft’un yapmış olduğu reklam çalışmalarına Google da karşılık veriyor.

Google başta arama motoru olmak üzere pek çok popüler uygulamanın geliştiricisi konumunda. Edge üzerinden Google tabanlı bir uygulamaya girildiğinde şirket hemen kendi tarayıcısı olan Chrome’u öneriyor. Yazılım devleri arasındaki tarayıcı savaşı 2020 yılında artarak devam edeceğe benziyor. Uzmanlar düşük RAM kullanımı nedeniyle önümüzdeki günlerde Edge tarayıcısının kullanıcı sayısının artabileceğine dikkat çekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.


Okur Yorumları
  1. kesinlikle YANDEX TARAYICI diyorum…!!! onu yazmamakla ok büyük hata etmişsiniz… hepsinden hızlı… hepsinden stabil…!!! hepsinden daha kullanışlı ve ergonomik…!!! AMA DURUNBİR DAKİKA…!!! neyi unuttık…??? güvenlik…!!! hemde hepsimdem daha güvenli ve muazzam derecede seri ve az ram tüketiyor… 35 yıldır commodore 64 ile başlayıp amiga 500 – 1000 ile devam eden ve mac’ leri kullanıp kesinlikle pc’ lerle devam eden hayatı boyunca farklı konfigirasyonlarda bir sürü işletim sistemi ve tarayıcı deneyimledim… VE DİYORUN Kİ; YANDEX…!!!


Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum