Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Microsoft Edge Eksik Özelliklerini Tamamlamaya Devam Ediyor

Microsoft Edge tarayıcısına önümüzdeki ay içerisinde üç yeni özelliğin geleceği açıklandı.
Microsoft Edge Eksik Özelliklerini Tamamlamaya Devam Ediyor
Yorum

İnternet tarayıcıları her geçen gün yeni özellikler ile geliştirilmeye devam ediyor. İnsanların web deneyimini belirleyen başlıca uygulamalar olan tarayıcılar arasında da bir rekabet söz konusu. Kullanım oranı olarak Google Chrome’un diğer tarayıcılara göre bariz bir üstünlüğü söz konusu. Microsoft ise geçtiğimiz dönemde Edge tarayıcısını Chromium altyapısı ile yeniden geliştirdi ve kullanıcıların beğenisine sundu.

Tarayıcı bu haliyle rakiplerine karşı iyi bir alternatif haline geldi. Microsoft aynı zamanda Windows işletim sisteminin de geliştiricisi ve Edge’i varsayılan tarayıcı olarak kullanıcılara sunuyor. Geçtiğimiz günlerde tarayıcı geçmişini ve tekin sekmeleri senkronize edecek bazı özelliklerin duyurusu yapılmıştı.

Şirket önümüzdeki dönemde de tarayıcıya yeni özellikler kazandırarak kullanıcıların dikkatini üzerine toplamayı amaçlıyor. Önümüzdeki ay içerisinde üç yeni özellik daha Edge tarayıcısına yer alacak. Bunlar hazır temalar, uyuyan sekmeler ve şifre üreticisi olarak sıralanıyor.

Edge için Yeni Özellikler Yolda

Edge için Yeni Özellikler Yolda

Günümüzde internet tarayıcıları için oluşturulmuş hazır temalar kullanıcı deneyimini önemli ölçüde etkiliyor. Edge tarayıcısı bir ay içerisinde 24 farklı hazır temaya kavuşacak. Bu sayede Edge’i farklı görünüm ile kullanmak mümkün olacak. Hazır temalar ile tarayıcıdaki bazı simgeler Microsoft’un akıcı tasarım stili ile uyumlu hale geliyor. Simgelerde yapılacak yuvarlak tasarım ile tarayıcı da daha yumuşak bir görünüme sahip olacak.

Microsoft yapılacak bu değişikliğin tarayıcı performansına olumsuz bir etkisi olmayacağını belirtiyor. Gelecek bir diğer özellik ise uyuyan sekmeler olacak. Edge tarayıcısı kullanırken çok fazla sekme açan kişiler bu sayede daha iyi bir performansa ulaşabilecek.

Kullanılmayan sekmeler aktif olmayacak ve bu sayede işlemci kullanımı en aza indirilmiş olacak. Şirketten yapılan açıklamada, “Microsoft Edge artık bellek ve CPU kaynak kullanımını iyileştirerek tarayıcı performansını artıran bir uyku sekmesi özelliğine sahip.” ifadelerine yer verildi.

Son gelecek özellik ise şifre üretici olacak. Google Chrome’da uzun zamandır olan bu özellik Edge tarayıcısına geliyor. Kullanıcılar herhangi bir platformda şifre oluşturmak istediklerinde Edge en güvenli şifreyi oluşturmada yardımcı olacak. Bu özelliği kullanmak için tarayıcının senkronizasyon ayarlarının etkinleştirilmiş olması gerekiyor. Tüm bu özellikler bir ay içerisinde Edge tarayıcısı için yayınlanmış olacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu