Yatırım yapmaya başla!

Microsoft, Chrome’un Arama Motorunu Bing Olarak Değiştirecek Eklenti Geliştiriyor

Yazılım devi Office 365 Pro Plus kullanıcılarına göndereceği güncelleme ile Chrome’daki varsayılan arama motorunu değiştirecek.
Microsoft, Chrome’un Arama Motorunu Bing Olarak Değiştirecek Eklenti Geliştiriyor

ABD merkezli teknoloji şirketi Microsoft, çok sayıda ürün ve servis ile dünyanın en büyük kuruluşlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Şirketin en çok kullanılan ürünlerinin başında Windows işletim sistemi ve Office uygulamaları geliyor. Bununla beraber Bing adında geliştirdiği arama motoru da uzun zamandır kullanılmakta. Ancak bu arama motoru halihazırda pazarın lideri olan Chrome’un yanına bile yaklaşamıyor.

Microsoft arama motorunu daha önce popüler hale getirmek adına bazı adımlar attı ancak istediği geri dönüşü alamadı. Ancak son gelişmeler Microsoft’un bu alandaki rakibi Google’a karşı daha agresif adımlar atacağını gösteriyor. Önümüzdeki ay içerisinde Office 365 Pro kullanıcıları için yeni bir güncelleme yayınlanacak. Bu güncelleme ile beraber Chrome kullananlara özel bir eklenti de otomatik olarak gönderilecek. Bu eklenti Google’ın tepkisini fazlasıyla çekebilir.

Microsoft’tan Bing Hamlesi

Microsoft’tan Bing Hamlesi

Microsoft Office 365 Pro Plus hizmetini alan kullanıcılar için Şubat ayı içerisinde yeni bir güncelleme yayınlayacak. Bu güncelleme ile beraber Chrome tarayıcısına da üçüncü parti bir eklenti kurulacak. Kurulacak olan eklenti tarayıcıdaki varsayılan arama motorunu otomatik olarak Bing olarak değiştirecek. Bilindiği üzere Google kendi tarayıcısı Chrome’da kendi arama motorunu varsayılan olarak sunuyor. Eğer kullanıcıların arama motoru daha önceden Bing olarak belirlenmiş ise herhangi bir değişiklik yapılmayacak.

Microsoft bu uygulamayı bazı ülkelerdeki Office 365 Pro kullanıcılarına özel olarak gerçekleştirecek. Bu ülkeler ABD, Kanada, Almanya, Fransa, Birleşik Krallık, Avustralya ve Hindistan olarak açıklandı. Bu ülkelerdeki kullanıcıların IP adresleri analiz edilecek ve eklenti bu bilgi doğrultusunda yayınlanacak. Microsoft’un ilerleyen süreçte bu uygulamasını daha fazla ülkeye yayabileceği belirtiliyor.

Yapılacak olan bu işlem kalıcı olmayacak. Varsayılan arama motoru olarak Google’ı kullanmak isteyen kişiler yeniden ayarlamalar yaparak gerekli işlemleri yapabilirler. Tabi bu durum sonrası Google’ın Bing’ê karşılık bir yaptırımı olur mu bunu da önümüzdeki günlerde göreceğiz. Google’ın gerek arama motoru gerekse internet tarayıcısı Chrome ile sağlamış olduğu üstünlük rakiplerini rahatsız etmişe benziyor. Bu rekabetin ilerleyen süreçte nasıl gelişeceği ise merak konusu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum