Yatırım yapmaya başla!

Microsoft CEO’su Uzaktan Çalışma Sisteminin Uzun Vadeli Olmadığını Düşünüyor

Microsoft CEO’su Satya Nadella, uzaktan çalışma modeline dair önemli açıklamalarda bulundu.
Microsoft CEO’su Uzaktan Çalışma Sisteminin Uzun Vadeli Olmadığını Düşünüyor

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünya genelinde yayılan Corona virüsü, hayata dair hemen her şeyin değişmesine neden oldu. Virüsün kontrol altına alınması için sosyal mesafe kurallarının uygulanması gerektiğinin altı çiziliyor. Pek çok şirket ise bu süreçte evden çalışma modelini hayata geçirdi. Sİlikon Vadisi’nin önde gelen teknoloji devleri başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında şirketler çalışanlarını evlerine göndermiş durumda.

Apple, Twitter, Facebook, Google ve Microsoft gibi şirketler bu modeli benimseyen teknoloji devleri arasında yer alıyor. Son günlerde dünya genelinde vaka sayısında azalma ile beraber normalleşme süreci için nasıl bir plan yapılacağına dair açıklamalar yapılıyor. Bununla beraber bazı şirketler çalışanlarının ofise dönme takvimini belirlemeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde Facebook ve Google, yıl sonuna kadar çalışanlarının evlerinden devam edeceklerini açıklamıştı. Bir diğer sosyal medya devi Twitter ise isteyenlerin kalıcı olarak evlerinden çalışabileceğini belirtti. Microsoft ise bu konuda farklı bir düşünceye sahip.

Microsoft CEO’sundan Evden Çalışma Açıklaması

Microsoft CEO’sundan Evden Çalışma Açıklaması

Tüm dünyada normalleşme sürecinin başladığı şu günlerde evden çalışma modeli de şirketlerin tartıştığı bir konu haline geldi. Bazı araştırmalar önümüzdeki yıllarda uzaktan çalışma modelinin çok daha yaygın bir şekilde kullanılacağını gösteriyor. Microsoft CEO’su Satya Nadella ise son dönemde hakim olan bu görüşe katılmıyor.

Nadella konuyla ilgili açıklamalarında uzaktan çalışam sisteminin uzun vadeli sürdürülmesinin mümkün olmadığını belirterek, “Yanımdaki kişilerle yüzyüze konuşmak ve fikir alışverişi yapmak, fiziksel toplantılara dair özlediğim şeylerin başında geliyor. Toplantı sona erse de onlarla bağlantıda kalabiliyorsunuz” açıklamasında bulundu.

Bugün itibarıyla Microsoft’un çalışanların uzaktan çalışma modeli ile faaliyetlerini sürdürüyor ancak Nadella’ya göre bu durum çok sürmeyecek. Fiziksel ofis kavramının sürdürülmesi gerektiğini söyleyen Microsoft CEO’su, “Hissettiğim şeylerden biri, hepimizin uzaktan çalıştığımız bu aşamada inşa ettiğimiz sosyal sermayenin bir kısmını yıktığımız” diye konuştu.

Teknoloji devinin Ekim ayına kadar ofislerini açmayı planladığı belirtiliyor. Şirket yılın ilk çeyreğinde 35 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Microsoft’un kurucusu Bill Gates geçtiğimiz aylarda salgın ile mücadelede daha etkin rol almak adına yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğini açıklamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum