Yatırım yapmaya başla!

Microsoft’un Bulut Servisi Azure Kullanımında Büyük Artış Yaşandı

Corona virüs sebebiyle insanların evlerine kapanması Microsoft’un bulut hizmetlerine olan ilgiyi artırdı.
Microsoft’un Bulut Servisi Azure Kullanımında Büyük Artış Yaşandı

Dünya genelinde hızla yayılan ve hayatı durma noktasına getiren Corona virüsü, dijital platformlarda da patlama yaşanmasına neden oldu. Çin ile sınırlı kalmayan ve yüzlerce ülkeyi etkisi altına alan salgın sosyal hayatı durma noktasına getirdi. Pek çok şirket çalışanlarını evlerine göndermek durumunda kaldı. İnsanların evlerinden çalışması ile beraber internete bağlı pek çok platform ve uygulamaya kullanıcı akını oldu. Kurumsal şirketler iletişimlerini ve toplantılarını bulut hizmetler üzerinden gerçekleştiriyor.

Bu amaca yönelik pek çok hizmeti bulunan Microsoft ise servislerine olan ilgide büyük artış olduğunu açıkladı. İş odaklı sohbet uygulaması Microsoft Teams’in 44 milyonu aşkın kullanıcısı olduğunu belirten Microsoft yetkilileri, bulut servisi Azure’un kullanım oranlarında da büyük artış olduğunu ifade ediyor. Geçtiğimiz günlerde bir diğer sohbet uygulaması Slack’in de çalışanlardan büyük ilgi gördüğü ortaya çıkmıştı.

Microsoft Hizmetlerinde Yüksek Trafik

Microsoft Hizmetlerinde Yüksek Trafik

Geçtiğimiz günlerde YouTube, Netflix, Facebook, Instagram gibi pek çok dijital servisin kullanım oranlarında büyük artışlar yaşandığı ortaya çıkmıştı. Hatta bu servisler hizmetlerinin aksaması için video kalitelerini düşürme kararı almıştı. Microsoft tarafında ise kurumsal hizmetlerde benzer bir durum söz konusu. Teknoloji devinden yapılan açıklamada bulut hizmetlerinde yüzde 775 oranında bir artış olduğu belirtildi.

Windows Sanal Masaüstü uygulamasına da büyük ilgi olduğunu belirten şirket, insanların evlerinden çalışması ile beraber trafiğin 3 katına çıktığını açıkladı. Hükümetlerin salgına dair verileri analiz ettiği ve halka açıkladığı Power BI servisinde de sadece bir hafta içerisinde yüzde 42 oranında artış yaşandı. Küresel salgından dolayı Azure servisinde hizmetlerin aksamaması için önlemler aldığını belirten Microsoft, blog yazısından bir açıklama yayınladı.

Yapılan açıklamada, “Geçen haftaki güncellemeden bu yana, küresel sağlık salgını, büyük ya da küçük her kuruluşu, çalışanlarını ve hizmet ettikleri müşterileri etkilemeye devam ediyor. Herkes, benzeri görülmemiş bir zamanda operasyonlarını sürdürmek için gereken bulut hizmetleriyle, başta dünya genelinde kritik sağlık ve güvenlik organizasyonları olmak üzere tüm müşterilerimizi desteklemek için yorulmadan çalışıyor. Aynı şekilde biz de bağlantıda kalmaya ve Microsoft’a güvenen yüz milyonlarca insanı desteklemek için hizmet vermeye çalışıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Uzaktan çalışan ekiplerin hizmetlerinin kesilmemesi adına yeni önlemler alan teknoloji devi, “En önemli önceliğimiz kritik sağlık ve güvenlik organizasyonları için destek olmaya devam etmek ve uzaktan çalışan ekiplerin temel işlevleriyle çalışmaya devam etmesini sağlamak” açıklamasını yaptı. Şirketin ayrıca hizmete yönelik bazı kısıtlamalar getirebileceği belirtiliyor. Bunlar arasında ücretsiz teklif sınırlandırması, yeni abonelere ve ekiplere yönelik bazı duraklamalar yer alıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum