Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Miami Belediye Başkanı Bitcoin Madenciliği için Temiz Enerjileri Olduğunu Söyledi

Başka Suarez, BTC madenciliğini kolaylaştırmak için elektrik maliyetini düşürmeyi planlıyor.
Miami Belediye Başkanı Bitcoin Madenciliği için Temiz Enerjileri Olduğunu Söyledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin son dönemde madencilik faaliyetleriyle gündeme geliyor. Tesla CEO’su Elon Musk mevcut madencilik faaliyetlerinin büyük bölümünün çevre kirliliğine sahip olduğunu söylemişti. Bu açıklamalar sonrası Bitcoin fiyatında büyük düşüşler meydana geldi. Sektörde madencilik için yenilenebilir enerji beklentisi oluştu.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’in son açıklaması, yetkililerin Bitcoin’in enerji sorunları için olası çözümler üzerinde çalıştığını gösteriyor. Suarez, Miami’nin BTC madenciliği için temiz enerji sağlayabileceğini belirterek, madencilerin saatte belirli bir kilovat fiyatına ulaşmak istediğini ve bu konuda onlarla birlikte çalıştıklarını söyledi.

Suarez, Kripto Paralara Desteğiyle Biliniyor

Suarez, Kripto Paralara Desteğiyle Biliniyor

Suarez daha önceki söylemlerinden de bilindiği üzere Bitcoin ve kripto para destekçileri arasında yer alıyor. Sektörün önde gelen hizmet sağlayıcısı Blockchain.com, şehrin kripto dostu doğası nedeniyle şirketin ABD’deki genel merkezini Miami’ye kaydırdığını duyurmuştu.

Blockchain.com’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Peter Smith, Miami’yi kripto inovasyonu için önemli bir yer olarak tanımlıyor. Suarez, şehrin Çin kripto madenciliği şirketleri de dahil olmak üzere küresel Bitcoin madencilerini çekmek için bölgedeki elektrik maliyetini düşürmeyi planladığını belirtti.

Çin’deki madenciler son dönemde hükümetin baskıcı politikaları ile karşı karşıya kalıyor. Miami yenilenebilir enerji kullanımı sunan altyapısı ile madenciler için cazip bir alan olarak görünüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu