Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin ETF’lerinde En Büyük Günlük Çıkış Kaydedildi

ABD spot bitcoin ETF'leri Çarşamba günü en büyük net günlük çıkışlarını kaydetti ve fonlardan 563 milyon dolar ayrıldı. Detaylar şöyle...
Bitcoin ETF’lerinde En Büyük Günlük Çıkış Kaydedildi
HABER GİRİŞ

Bitcoin fiyatı son günlerde kritik destek olarak görülen 60.000 dolar seviyesinin altına sarkarken, ETF’lerde günlük çıkışlar artarak devam ediyor. ABD’deki spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF), SosoValue verilerine göre Çarşamba günü toplam 563,7 milyon dolarlık net çıkış kaydetti. Bu, şimdiye kadar yaşanan en büyük günlük net çıkış oldu.

Fidelity’nin FBTC’si, ETF’ler arasında en büyük net çıkışı yaşadı ve 191 milyon doların üzerinde fon çıkışı gerçekleşti. SosoValue verilerine göre bu, Grayscale’in GBTC’sinin kaydettiği 167,3 milyon dolarlık net çıkışı aştı.

Bitcoin Spot ETF Akışları
Kaynak: Coinglass

Ark Invest’in ARKB’si, günlük 98,1 milyon dolarlık net çıkışla günün üçüncü en büyük net çıkışını kaydederken, onu BlackRock IBIT 36,9 milyon dolar ve Bitwise BITB 29 milyon dolar ile takip etti. Bu, BlackRock’un spot bitcoin ETF’sinin ilk kez net günlük çıkış kaydettiği zaman oldu.

Gün içinde, Hashdex’in DEFI’si dışında, tüm ABD spot Bitcoin ETF’lerinde günlük net çıkış görüldü.

Dün itibarıyla 11 ETF’ye toplam net giriş 11,2 milyar dolara ulaştı. Spot Bitcoin ETF heyecanı, Nisan ayındaki net aylık çıkışların 343,5 milyon dolara ulaşması ve üç aylık giriş serisine son vermesiyle birlikte hafifledi gibi görünüyor.

GCM Yatırım Banner

ETF çıkışlarının ortasında Bitcoin son bir hafta içerisinde yüzde 10’a yakın kayıp yaşamış durumda. BTC yazım itibarıyla 1,1 trilyon dolar piyasa değerinde ve 57.700 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.