Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitfinex’ten Yeni Rapor: Bitcoin’de Karışık Seyir Ne Kadar Sürecek?

Bitfinex borsasından analistler tarafından hazırlanan rapora göre Bitcoin’deki konsolidasyon halving sonrası iki ay daha sürebilir.
Bitfinex’ten Yeni Rapor: Bitcoin’de Karışık Seyir Ne Kadar Sürecek?
HABER GİRİŞ

Bitcoin’in 20 Nisan’daki halving olayı sonrası kayıplarını artırması sonrasında, yatırımcılar bundan sonraki sürecin nasıl şekilleneceğini merak ediyor. Bitfinex’teki analistlere göre, Bitcoin’in yakın gelecekte fiyatında bir konsolidasyon dönemi yaşanabilir.

Son Bitfinex Alpha piyasa raporu, Bitcoin’in önümüzdeki aylarda kripto piyasasının referans fiyat hareketi olabileceğini ve genel ekonomik durumun daha dirençli olduğunu öne sürdü.

Rapora göre, makroekonomik ortamın güçlü olması ve faiz indirimi olasılığının düşük kalmasıyla birlikte, genel tüketicilerin ve işletmelerin kripto piyasasının durumu hakkında daha bilinçli olduğu belirtiliyor.

Analistler, Bitcoin fiyatlarında önümüzdeki 1-2 ay içinde konsolidasyon görebileceklerini ve 10.000 dolarlık dalgalanmaların yaşanabileceği bir aralıkta işlem görülebileceğine inanıyorlar.

Rapor ayrıca, Bitcoin’in yarılanmasının ardından BTC arzında azalmanın fiyatı olumlu yönde etkileyeceğini belirtiyor. Analistlere göre, ekonominin daha iyi performans göstermesi ve resesyondan kaçınması, kripto varlıklarının daha fazla ivme kazanmasını sağlayabilir.

GCM Yatırım Banner
BTC günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bitfinex analistleri, Bitcoin’in pazar hakimiyetinin azaldığına ve yatırımcıların alternatif kripto para birimlerine yönelme eğiliminin arttığına dikkat çekiliyor. Bitcoin’in azalan arz büyüme oranının, yatırımcıların alternatif kripto para birimlerinden potansiyel olarak daha yüksek getiriler aramasına neden olduğu vurgulanıyor.

Kripto para birimi Mart ayında 73.000 doların üzerine çıkmış ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. BTC bu zirvenin ardından kayıplarını artırdı ve yazım itibarıyla 58.200 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.