Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’de Yeni Düşüş Yolda mı? ETF Çıkışları Artıyor

İzlenen son veriler, Bitcoin ETF’lerindeki çıkışların 200 milyon dolara yaklaştığını gösteriyor. Fiyat ise yatay aralıkta işlem görüyor.
Bitcoin’de Yeni Düşüş Yolda mı? ETF Çıkışları Artıyor
HABER GİRİŞ

Bitcoin borsa yatırım fonlarından (ETF’ler) çıkışların önemli ölçüde artmasına rağmen, kripto para birimi yatay aralıkta işlem görmeyi sürdürüyor. BTC yazım itibarıyla 64.300 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Piyasa verilerine göre, ABD’de listelenen ETF’lerin günlük toplam net çıkış 217 milyon dolar dolar olarak izlendi. Bu hafta şu ana kadarki toplam çıkış 244,49 milyon dolara ulaştı.

BTC 4 saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

JPMorgan’a göre Bitcoin ETF fiyatları ile girişler arasındaki korelasyon zayıfladı ve Ocak ayındaki 0,84 seviyesinden son değerlendirmelerde 0,60’a düştü. Veriler BTC fiyatları ile spot ETF akışları arasındaki uyumun azaldığını gösteriyor .

Grayscale’in Bitcoin ETF’sinden (GBTC) çıkışlar geçen haftadan bu yana 400 milyon doların üzerine çıktı. Fidelity’nin spot bitcoin borsa yatırım fonu Perşembe günü günlük 22,61 milyon dolarlık net çıkış gördü ve bu, ETF’nin Ocak listelemesinden bu yana daha fazla fonun çıkış yaptığı ilk gün oldu.

Franklin Templeton’ın EZBC’si günlük net giriş sağlayan tek fon oldu ve 1,87 milyon dolar olarak gerçekleşti. Son haftalarda ETF girişlerindeki yavaşlama, BTC’deki durgunluk ile örtüşüyor. Kripto para birimi Mart ayında 73.000 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.