Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin 50 Bin Dolara mı İniyor? Uzmandan Dikkat Çekici Tespit!

Ünlü kripto analist ekibi, öncü kripto para birimi Bitcoin'in düzeltme modunda seyretmesiyle 50 bin dolara kadar düşebileceğini söyledi. Detaylar haberde;
Bitcoin 50 Bin Dolara mı İniyor? Uzmandan Dikkat Çekici Tespit!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC), Mart ayının ortasında ulaştığı tüm zamanların zirvesinden (ATH) yüzde 15’in üzerinde bir düşüş yaşayarak Pazartesi sabahı itibarıyla 62 bin doların altında on günün en düşük seviyesine geriledi.

Analistler, Asya’daki işlemlerde yeniden düşüşe geçerek gün içi en düşük seviye olarak 61.955 doları gören BTC’nin fiyatında düzeltme derinleştikçe daha fazla acı yaşanabileceğine dikkat çekiyor.

Yükselişten Önce Bir Çöküş Daha mı Gelecek?

Bitcoin’e yönelik analizleriyle geniş bir takipçi kitlesi tarafından takip edilen Stockmoney Lizards isimli X hesabı, kısa süre önce yaptığı paylaşımda, BTC halvinginin (yarılanma) sona erdiğini ancak fiyatın kırmızı mumlar basmaya devam ettiğini belirtti.

Özellikle jeopolitik ve makroekonomik durum ışığında pek çok yatırımcının mevcut durumda güvensiz olduğuna dikkat çekti.

Stockmoney'nin BTC'den Kısa ve Uzun Vade Beklentileri Açıklandı
Kaynak: X / StockmoneyL

Boğa piyasasının henüz sonunda olunmadığını, ancak devam etmeden önce fiyatı 50 bin dolar seviyesine geri gönderebilecek bir düzeltme olduğuna dair kasvetli bir tahminde bulunurken, “İster üçlü tepe deyin, buna Wyckoff dağılımı deyin. Bitcoin düzeltme modunda.” ifadesini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Özünde, yarım yıllık sağlam kazanımların ardından bir düzeltmenin gerekli olduğunun altını çizerken, savaş, resesyon korkuları, enflasyon ve ETF alımlarının azalmasının piyasa duyarlılığına katkıda bulunduğu bilgisini verdi.

Analist ekibi 60 bin dolar, 56 bin dolar ve 52 bin dolarda birkaç destek katmanı olduğunu ve her birine ulaşılmasının bir üstündekinin kırılımı durumunda daha olası hale geldiğini belirtti.

Uzun Vadede 2025 için Büyük Hedef!

Kısa vadeli fiyat görünümüne de değinen X hesabı, tarihsel olarak nötr bir ay olan Mayıs ayına ilişkin kısa vadeli görünümün, düzeltme aralığında potansiyel bir yükseliş eğilimi gösterdiğini de söyledi. Ancak, kötü haberlerin fiyatı 50 bin dolara doğru iteceği konusunda tekrar uyardı.

Stockmoney Lizard, son olarak uzun vadede bakıldığında 2024’te 100 bin dolar hedefinin korunduğu, mevcut döngünün zirvesinin 2024’te değil, daha önce varsayıldığı gibi 2025’in üçüncü ya da çeyreğinde olacağı ve 200 bin doların çok üzerinin görüleceği hedeflerinin devam ettiğini belirtti.

Bitcoin Fiyatı Bugün Düşüş Eğiliminde
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

BTC fiyatı, haber yazımı itibarıyla günlük yüzde 2 civarında düşüşle 62 bin doların biraz üzerinde seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.