Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analist Opsiyon Verilerine Baktı: Bitcoin’de İşler Yolunda

Bir analist, Bitcoin opsiyonlarının konumunun önceki yarılanmalar ile uyumlu olduğunu ve piyasada yükseliş eğilimi olduğunu söyledi.
Analist Opsiyon Verilerine Baktı: Bitcoin’de İşler Yolunda
HABER GİRİŞ

Bitcoin ağında dört yılda bir görülen madencilik yarılanması geçen hafta başarılı bir şekilde gerçekleşti. Kripto para birimi halving olayı sonrasında 64.00 doların üzerinde işlem görmeyi sürdürüyor.

Tarihsel veriler dört yılda bir olan halving olaylarını, güçlü fiyat rallilerinin takip ettiğini gösteriyor. Bu döngünün yeniden olup olmayacağı ise yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

Bir analist, Bitcoin opsiyonlarının konumlandırılmasının önceki yarılanmalarla aynı doğrultuda olduğunu, piyasanın yükseliş eğilimi gösterdiğini ve fiyatlama çağrılarının Haziran 2024 sonu vadesine göre daha yüksek seviyelerde olduğunu söyledi.

Deribit CEO’su Luuk Strijers, “Pazarlama çarpıklığı uzun vadede hala negatif ve bu nedenle piyasa Haziran 2024 itibarıyla alım alımlarını satım alımlarına göre daha yüksek seviyelerde fiyatlamaya devam ediyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Strijers, Bitcoin fiyatının son günlerde düşmesine rağmen, opsiyonların bileşiminin hala önceki yarılanmalar ile aynı doğrultuda olduğunu ve olumlu fiyat etkisinin gerçekleşmesinin zaman alacağını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Makroekonomik çevreye duyarlılığının kısa vadeli aşağı yönlü baskı yaratabileceğine dikkat çeken analist, “Bitcoin gibi yüksek riskli bir varlık, kısa vadeli yarılanma kıtlık etkilerine hakim olacak makro olaylar ve huzursuzluklarla yoğun bir şekilde ilişkilidir” diye konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.