Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin, ETF Çıkışlarındaki Azalma ile Yeniden Yükseliyor

ABD'deki spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF'ler) 34,4 milyon dolarlık net çıkış yaşadı ve önceki günlere kıyasla yavaşlama görüldü.
Bitcoin, ETF Çıkışlarındaki Azalma ile Yeniden Yükseliyor
HABER GİRİŞ

Bitcoin hafta başından itibaren artan kayıpları sonrası, Perşembe günü spot ETF’lerdeki çıkışların yavaşlaması ile beraber yeniden yükselişe geçti. Kripto para birimi 56.500 dolar yakınlarından toplarlanarak, 60.000 dolar seviyesine yaklaşıyor.

BTC yazım itibarıyla 59.500 dolar seviyesinde işlem görüyor. ABD’deki spot bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler), Perşembe günü 34,4 milyon dolarlık net çıkış yaşadı. Bu, önceki günün rekor çıkışlarına kıyasla bir yavaşlamaya işaret ediyor.

BTC saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

SoSoValue verilerine göre, tutarlı çıkışlar gören Grayscale’in GBTC’si, Perşembe günü toplam 55 milyon dolarlık net fon çıkışı yaşayan tek ETF oldu. Ark Invest’in ARKB’si günlük net girişlerde 13 milyon dolar artışa öncülük ederken, Franklin Templeton, Valkyrie, Invesco ve Galaxy Digital’in spot bitcoin ETF’leri, toplamda 6 milyon dolara ulaşan daha az miktarda net girişler gördü.

Toplam net varlıklar açısından ikinci ve üçüncü sırada yer alan BlackRock ve Fidelity’nin Bitcoin fonlarının her ikisi de Perşembe günü sıfır akış kaydetti. Bloomberg’in ETF analisti James Seyffart daha önce ETF’lerde sıfır akışlı bir günün normal olduğunu açıklamıştı.

Bitcoin ETF çıkışlarında Çarşamba günü rekor seviye görüldü ve 563,7 milyon dolara ulaşıldı. James Seyffart bunun olağandışı bir durum olarak görülmemesi gerektiğini belirterek, “Bu ETF’ler genel olarak sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Girişler ve çıkışlar bir ETF’nin hayatındaki normların bir parçasıdır” değerlendirmesinde bulundu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.