Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bernstein Analistlerinden Bitcoin Halving’i Sonrası Senaryosu

Bernstein'daki analistler, Bitcoin'in yükseliş eğiliminin yarılanma sonrasında da devam edeceğini tahmin ediyor. Ayrıntılar şöyle…
Bernstein Analistlerinden Bitcoin Halving’i Sonrası Senaryosu
HABER GİRİŞ

Bitcoin’in dört yılda bir gerçekleşen, madencilik yarılanması olarak bilinen halving olayına yalnızca iki gün kaldı. Yarılanma BTC arzını deflasyonist hale getiriyor ve fiyatta yükseliş beklentisinin artmasına neden oluyor.

Araştırma ve komisyonculuk firması Bernstein’daki analistler, Bitcoin’in yarılanma sonrasında yükseliş eğilimine devam etmesini bekliyor ve 2025 sonuna kadar 150.000 dolar hedefini yineledi.

BTC halving senaryoları
Kaynak: Bernstein

Firma tarafından müşterilere yazılan notta, “Madencilik hash oranları ayarlandığında ve ETF girişleri yeniden başladığında Bitcoin’in yükseliş eğiliminin yarılanma sonrasında da devam etmesini bekliyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Şirket 2025 yılına kadar BTC’nin 150.00 dolar seviyesine çıkmasını beklediğini bir kez daha vurguladı. Bernstein, yarılanmanın, ödüllerin yüzde 50 oranında azalmasının ardından kârlılığa ilişkin endişeleri artırması nedeniyle madencilik hisselerinin düşük performans gösterdiğine dikkat çekti.

Bitcoin‘in halving olayının 19-20 Nisan tarihlerinde gerçekleşmesi bekleniyor. Kripto para birimi yazım itibarıyla 62.900 dolar seviyesinde işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın