Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Meditera Geliştirdiği Ürünler için Kanada’dan Patent Tescili Aldı

Meditera, Ar-Ge merkezinde geliştirdiği 2 ürün için 13 Ağustos 2035 tarihine kadar Kanada'dan patent tescili aldığını duyurdu.
Meditera Geliştirdiği Ürünler için Kanada’dan Patent Tescili Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) geliştirdiği ürünlerle ilgili duyuruda bulundu.

Meditera, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 17.06.2021 tarih ve 31/943 sayılı toplantısıyla onaylanmış izahnamesinin 12. Araştırma ve Geliştirme, Patent ve Lisanslar maddesindeki ürünler için Kanada’dan patent tescili aldı.

Şirketin Ar-Ge merkezinde geliştirilen projeler arasında yer alan enjektörle boşaltılan kapalı sistem su tutuculu çift lümenli solunum devreleri ve yine enjektörle boşaltılan kapalı sistem su tutuculu koaksiyel solunum devreleri için tescil aldığını duyurdu. Ürünlerin 13.08.2021 tarihine kadar Kanada’da patent koruması altına alınmış olup tescil işleminin gerçekleştiğini açıkladı.

Açıklamanın geldiği sıralarda Meditera hisseleri (MEDTR) %0,06 oranında ekside 34,32 liradan işlem görmeye başladı.
Meditera Hisseleri Yüzde 0,06 Düşüş
Kaynak: Investing

Hisseler 1 Kasım gününde gerçekleşen işlemlerder 36,98 liraya kadar yükseldikten sonra gerilemeye başladı. Dünkü işlemlerde 34,26 ile 35,2 lira aralığında hareket ettikten sonra kapanışı 34,34 liradan gerçekleştirdi.

Meditera hisseleri bugünkü işlemlere 34,38 liradan açılış gerçekleştirdi. Açılışın ardından kademeli bir yükseliş gösteren hisseler, TSİ 11:45 sularında 35,04 liraya kadar yükseldi. Ancak buradan hızla gerileyen hisseler 33,54 liraya kadar indi.

Hisseler düşüşün ardından toparlanmayı başarırken, 34,50 liranın hemen altında fiyatlanmaya başladı. Hisseler 27 Haziran’da halka arz edildikten sonra yükseliş performansı kaydetti ve 22 Ağustos gününde 45,24 liraya kadar tırmandı. Bu tarihten sonra düşüş eğilimi kaydetmeye başladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu