Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Mastercard, Visa ve PayPal Kriptoyu Tehdit Yerine Fırsat Olarak Görüyor

Ödeme devleri kripto sektöründe daha fazla yer almak istiyor.
Mastercard, Visa ve PayPal Kriptoyu Tehdit Yerine Fırsat Olarak Görüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Araştırma firması MoffettNathanson, ödeme hizmetleri devleri Visa, Mastercard ve PayPal kripto endüstrisinin yükselişini bir tehdit olarak görmediklerini ve her ikisinin de kripto ekosistemine yatırım yapmaya devam edeceğini bildirdi.

Yapılan araştırma ödeme hizmeti sunan firmalar arasında artan kripto kabulünün altını çiziyor ve değişen bir ortama uyum sağlama çabalarını vurguluyor. Visa, kriptoyu, ödemelerin ötesine geçen ve kendisini fiat tabanlı ağlarla yaptığı gibi blok zinciri ağının üstünde çalışabilen bir Katman 2 çözümü olarak görüyor.

Şirketin Kıdemli Başkan Yardımcısı ve küresel fintech başkanı Terry Angelos, Visa’nın kripto cüzdanlarla ortaklıklardan önümüzdeki bir ila iki yıl içinde güçlü bir hacim artışı beklediğini söyledi.

Mastercard ise kripto borsalarında ve cüzdanlarında sınır ötesi kripto açık ve kapalı akışlardan yararlanarak, kriptoyu yeni ürünler oluşturmak için bir fırsat olarak görüyor. Şirket ayrıca, NFT pazarına giden bir fırsat olmayı ve yerleşim için yerel para birimleri olarak çok raylı ağına kripto para birimleri eklemeyi hedefliyor.

PayPal ise daha geniş bir kitleye ulaşma umuduyla girişimlerini artırıyor. Şirketin teknoloji, blockchain ve dijital para birimlerinin CTO’su Edwin Aoki, PayPal’ın DeFi ağları ile etkileşime izin vermek ve kullanıcıların kriptoyu dijital cüzdanına güvenli bir şekilde aktarabilmeleri için platform oluşturduklarını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu