Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Mastercard, CoinJar Borsası ile Kripto Kart Ortaklığı Kurdu

CoinJar Card, dijital ve fiziksel kartlar aracılığıyla sunulacak.
Mastercard, CoinJar Borsası ile Kripto Kart Ortaklığı Kurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

Mastercard, dünya genelinde kripto hizmetlerini yaygınlaştırmaya devam ediyor. Son olarak Avustralya merkezli kripto para borsası CoinJar ile bu amaca yönelik bir ortaklık yapıldı. Ödeme devi Avustralya pazarının fiat altyapısı içinde kripto para birimleri harcamasını sağlayacak.

CoinJar kullanıcıların, Mastercard’ın kabul edildiği her yerde kriptoda alışveriş yapmalarına izin vereceğini açıkladı. Geliştirilen ürün dijital ve fiziksel kartlar ile Apple Pay ve Google Pay entegrasyonu aracılığıyla kullanıcılara aktarılacak. Resmi duyuruya göre kart, Bitcoin, Ethereum ve Ripple başta olmak üzere 3 kripto parayı destekleyecek.

Kripto İşlevselliği Amaçlanıyor

Kripto İşlevselliği Amaçlanıyor

Kullanıcılar ödeme için tercih ettikleri kripto para birimini seçtikten sonra, CoinJar işlemi yapmadan önce kriptoyu Avustralya dolarına çevirecek. CoinJar CEO’su Asher Tan, yeni ortaklığın kullanıcılara günlük kripto işlevselliği sağlayacağını belirtti.

Ortaklık, Avustralya merkezli kripto borsasının ülkedeki kripto vergilerinden kaçınma hamlesinin bir geri dönüşü olarak görülebilir. Kullanıcılar CoinJar Card’ı yalnızca şirketin hizmet içi uygulamasından satın alabilecek.

Mastercard kısa süre önce kripto para biriminden fiat para birimine dönüşümleri basitleştirmeye yardımcı olmak için bir grup kripto işletmesiyle bir ortaklık duyurdu.

Firma, Circle, Paxos, Evolve Bank & Trust, Metropolitan Commercial Bank, Uphold, BitPay, Apto Payments, i2c Inc. ve Galileo Financial Technologies’i dahil ederek, kullanıcılara kripto para hizmeti sunmayı amaçlıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%