Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Mastercard, BAE’de RippleNet’in Lulu Borsası ile Ortaklık Kurdu

Ödeme devi, BAE'de hızlı ve sorunsuz havale sağlamayı amaçlıyor.
Mastercard, BAE’de RippleNet’in Lulu Borsası ile Ortaklık Kurdu

BAE merkezli Ripple ortağı Lulu borsası, Lulu Money uygulaması aracılığıyla gönderilen havaleleri hızlandırmak için Mastercard ödeme kartı devi ile işbirliği yapıyor.

Ödeme devi Mastercard, işlemleri eskisinden daha hızlı ve daha güvenli hale getirecek MPGS (Mastercard Payment Gateway Services) ile Lulu’nun havale mekanizmasını sağlayacak.

Anlaşma, Lulu’nun ekstra işlem ücreti olmadan Mastercard ödeme kartlarını kullanmasına izin verecek. Böylece Lulu, BAE’de akıllı telefon uygulaması aracılığıyla dijital ödemeler için bu Mastercard özelliğini kullanan türünün ilk platform olacak.

Gönderilen havaleler Mastercard’ın sınır ötesi hizmetleri tarafından desteklenecek. Bu nedenle Lulu, havaleleri tek bir bağlantıda işleyebilecek.

Mastercard’ın Afrika ve Orta Doğu’daki kıdemli başkan yardımcısı, Lulu gibi büyük fintech şirketleriyle ortaklıkların, kullanıcılara daha iyi bir ödeme deneyimi sunmak ve herkesi dijital ekonomiye dahil etmek için çok önemli olduğunu söyledi.

İşbirliği, Ripple’ın hem Lulu’yu hem de Mısır Ulusal Bankası’nı RippleNet’e imzaladığı Mayıs ayı ortasında duyurulmuşitu. Bu anlaşma ile BAE’den Mısır’a gerçek zamanlı ödemelerin artırılması amaçlanmıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum