Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Mastercard, BAE’de RippleNet’in Lulu Borsası ile Ortaklık Kurdu

Ödeme devi, BAE'de hızlı ve sorunsuz havale sağlamayı amaçlıyor.
Mastercard, BAE’de RippleNet’in Lulu Borsası ile Ortaklık Kurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

BAE merkezli Ripple ortağı Lulu borsası, Lulu Money uygulaması aracılığıyla gönderilen havaleleri hızlandırmak için Mastercard ödeme kartı devi ile işbirliği yapıyor.

Ödeme devi Mastercard, işlemleri eskisinden daha hızlı ve daha güvenli hale getirecek MPGS (Mastercard Payment Gateway Services) ile Lulu’nun havale mekanizmasını sağlayacak.

Anlaşma, Lulu’nun ekstra işlem ücreti olmadan Mastercard ödeme kartlarını kullanmasına izin verecek. Böylece Lulu, BAE’de akıllı telefon uygulaması aracılığıyla dijital ödemeler için bu Mastercard özelliğini kullanan türünün ilk platform olacak.

Gönderilen havaleler Mastercard’ın sınır ötesi hizmetleri tarafından desteklenecek. Bu nedenle Lulu, havaleleri tek bir bağlantıda işleyebilecek.

Mastercard’ın Afrika ve Orta Doğu’daki kıdemli başkan yardımcısı, Lulu gibi büyük fintech şirketleriyle ortaklıkların, kullanıcılara daha iyi bir ödeme deneyimi sunmak ve herkesi dijital ekonomiye dahil etmek için çok önemli olduğunu söyledi.

İşbirliği, Ripple’ın hem Lulu’yu hem de Mısır Ulusal Bankası’nı RippleNet’e imzaladığı Mayıs ayı ortasında duyurulmuşitu. Bu anlaşma ile BAE’den Mısır’a gerçek zamanlı ödemelerin artırılması amaçlanmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%