Yatırım yapmaya başla!

Mark Zuckerberg’in Roma İmparatoru Augustus’a Hayranlığı Liderliğine Yansıdı!

Mark Zuckerberg'in Roma imparatoru Augustus'a olan hayranlığı, onun tartışmalı liderlik şeklini yansıttı. Detaylar haberimizde;
Mark Zuckerberg’in Roma İmparatoru Augustus’a Hayranlığı Liderliğine Yansıdı!

Mark Zuckerberg’in M.Ö. 27 – M.Ö 14 yılları arasında hüküm sürmüş Roma İmparatorluğu’nun ilk imparatoru Augustus’a hayranlığıyla ilgili haberler dikkat çekti. Zira Facebook CEO’sunun Augustus’u bir nevi idolü olarak görmesi, onun sosyal medya devini nasıl yönettiği ya da yöneteceği hakkında büyük oranda fikir verdi.

Buna göre Mark Zuckerberg’in Roma imparatoru Augustus’a olan sevgisi, ünlü CEO’nun liderliğe bakış açısıyla ilgili olarak da hangi eğilimde olduğunu gösterdi. Kaldı ki Zuckerberg The New Yorker ile yaptığı röportajda da bu yorumları destekleyecek nitelikte konuştu.

Söz konusu habere göre Zuckerberg; “bence Augustus’un en büyüleyici özelliklerinden biri, gerçekten sert bir yaklaşımla 200 yıllık bir dünya barışı kurması” dedi.

Mark Zuckerberg Augustus Hayranlığı Liderliğine Yansıyor Zuckerberg gibi genç yaşta imparatorluğunun gücünü üstlenen Augustus, Facebook CEO’suna göre dünya barışına ulaşmak için bazı zor kararlar vermek durumunda kalmıştı. Ancak nihayetinde Facebook yöneticisi imparatorun ulaşılamaz zannedilen bir noktaya ulaşarak önemli bir barış dönemine imza attığını söyledi.

Bu noktada, Augustus’un biyografisinde siyasi muhalifleri ortadan kaldırdığı, hatta torununu infaz ettirmiş olabileceği yönünde bilgilerin yer aldığı hatırlatıldı.

Mark Zuckerberg Augustus HayranlığıMark Zuckerberg’in antik Roma’ya olan ilgisinin ise lise yıllarında başladığı ve hayatı boyunca devam ettiği kaydedildi. Bunun yanında kendisinin ikinci kızına August ismini verdiği ve balayını Roma’da geçirdiği yazıldı. Keza Mark Zuckerberg de röportajında balayıyla ilgili; eşinin kendisiyle “burada ben, sen ve Augustus olmak üzere 3 kişiyiz” diyerek dalga geçtiğini söyledi.

Ve Augustus’un zihniyeti, Zuckerberg’in şirketini her ne pahasına olursa olsun büyümesini sürdürmek istemesiyle bağdaşlaştırıldı.

Mark Zuckerberg Kızının Adını August KoyduSonuçta Mark Zuckerberg, 2006 yılında 23 yaşındayken kazandığı servetle kendi emeğiyle zengin olan en genç milyarder unvanını elde etmişti. Ancak bununla yetinmemiş, her zaman daha ileriye gitmek için yollar aramıştı.

Öyle ki 2007’de 50 milyon kullanıcıda takılıp kaldığında, daha çok kullanıcı için büyüme ekibi oluşturmuştu. Yeni bölgelere ulaşmak amaçlı çözümler içerisinde daha fazla dil eklemenin yanı sıra 2011’de Federal Seçim Komisyonu’nun kendisini politik reklam fon kaynaklarını açıklamaktan muaf tutma isteği de vardı.

Ayrıca eski operasyon müdürü Sandy Parakilas’a göre kullanıcı datasının kötüye kullanılmadığından emin olmadan önce platformu dış geliştiricilere açmıştı. Tabii, bu büyüme stratejilerinin birçoğu, manipüle edici içeriklerle ABD seçimlerini etkilemesi gibi Facebook’un mevcut sorunlarına yol açtı. Neticede tüm yaşananlar göz önüne alındığında; Roma imparatoru ile ona hayran olan Mark Zuckerberg’in liderliği arasında bariz benzerlikler olduğu görüldü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum