Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Metalurji Halka Arz Sonuçları Açıklandı: Kaç Lot Düştü?

Bı hafta talep toplama işlemleri gerçekleştirilen Koç Metalurji A.Ş için halka arz sonuçları açıklandı. Ayrıntılar geliyor…
Koç Metalurji Halka Arz Sonuçları Açıklandı: Kaç Lot Düştü?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsada halka arzlara ilgi sürerken, bu hafta taleplerin toplandığı bir şirket için daha sonuçlar açıklandı. A1 Capital Yatırım Menkul Değerler tarafından Koç Metalurji A.Ş’ye (KOCMT) ilişkin halka arz sonuçları Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bildirildi.

Koç Metalurji A.Ş.’nin halka arzına yönelik talep toplama süreci tamamlandı. Şirketin payları, 9-10 Mayıs 2024 tarihlerinde “Sabit Fiyatla Talep Toplama” yöntemiyle satışa sunuldu. Birim fiyatı 20,50 TL olan halka arzda, toplam 125.000.000 TL nominal değerli payın tamamı satıldı.

KOCMT halka arz tablosu
Kaynak: KAP

Böylelikle, halka arz büyüklüğü 2.562.500.000 TL oldu. Yurt içi bireysel yatırımcılardan tahsisat tutarının yaklaşık 1,19 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılardan ise tahsisat tutarının yaklaşık 5,42 katı talep geldi. Toplam 125.000.000 TL nominal değerli paylar için planlanan satış tutarının ise yaklaşık 2,46 katı talep gerçekleşti.

Toplanan talepler sonucunda yatırımcılara maksimum 36 lot (738 TL) dağıtım yapılacaktır. KOCMT’nin tarihi kesin olmamakla beraber bu hafta içerisinde borsada işlem görmeye başlaması bekleniyor.

Koç Metalurji, 1993 yılında çelik sektöründe faaliyet göstermek amacıyla kuruldu. Şirketin Payas Organize Sanayi Bölgesinde 1994 yılında kurulan haddehanesi yıllık 500 bin ton inşaat demiri üretim kapasitesi ile faaliyet gösteriyor. Osmaniye OSB’de kurulu çelikhane tesisinde ise yıllık üretim kapasitesi 1.1 Milyon tona seviyesinde bulunuyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.