Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Snapchat’e Snap Minis Adı Altında Dört Yeni Mini Uygulama Geldi

Sosyal medya platformu Snapchat’e dört adet yeni mini uygulama geldi.
Snapchat’e Snap Minis Adı Altında Dört Yeni Mini Uygulama Geldi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Farklı kullanım amaçlarına yönelik çok sayıda sosyal medya uygulaması milyonlarca kişi tarafından beğeniyle kullanılıyor. Bu uygulamalardan biri olan Snapchat eğlenceli videolarıyla ve efektleriyle büyük beğeni topluyor. Şirket geçtiğimiz günlerde yılın ilk çeyrek verilerini açıklamıştı. Bu verilerde Snapchat’in aktif kullanıcı sayısını artırdığı ortaya çıkmıştı. Sosyal medya platformu son çeyrekte kullanıcı sayısına 11 milyon kişi daha eklemişti.

Eğlenceli paylaşım uygulaması kullanıcıların ilgisini artırmak ve daha fazla kişiye ulaşmak adına yeni özellikler geliştirmeyi sürdürüyor. Bu özelliklerden biri daha kullanıma sunuldu. Daha önceden test sürecinin başladığı duyurulan mini uygulamalar kararlı sürümde yerini aldı. Snap Minis adı altında geliştirilen 4 mini uygulama Snapchat’e entegre edildi.

Snapchat’e Yeni Uygulamalar Geldi

Snapchat'e Yeni Uygulamalar Geldi

Bilindiği üzere Snapchat kullanıcıların çok sevdiği Hikayeler özelliğini geliştiren ilk sosyal medya platformu oldu. Daha sonradan bu özellik Instagram tarafından kopyalandı. Bu durum Snapchat’e büyük zarar verdi ve o dönemden bu yana eski popülaritesini kaybetmeye başladı. Platform farklı özellikler geliştirerek yaşadığı kaybı geri almak istiyor. Snap Minis adı ile gelen yeni mini uygulamalar da bu çerçevede kullanıcılara sunuldu.

Şirketten yeni uygulamalara dair yapılan açıklamada, “Snap Minis, geliştiricilerin hizmetlerini Snapchat’e getirmenin ve yeni, sosyal deneyimleri güçlendirmenin yeni bir yoludur. Minis’i konuşmalarınıza derinlemesine entegre olacak şekilde özenle tasarladık, bu nedenle arkadaşlarla koordinasyon her zamankinden daha hızlı.” ifadelerine yer verildi.

HTML5 ile Snapchat içerisine yerleştirilen bu uygulamalar sırasıyla Headspace, Let’s Do It, Prediction Master ve Flashcards oldu. İlerleyen günlerde Tembo, Atom, Saturn ve Coachella adlı uygulamaların da bu şekilde kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor. Bu uygulamalar ayrıca geliştiricilere sunuluyor.

Bu sayede Snapchat’e eklenen özelliklerde geliştiricilerin de katkısından söz edebiliriz. İlerleyen günlerde platforma artırılmış gerçeklik destekli yeni uygulamaların geleceği belirtiliyor. Yeni özelliğe dair hazırlanan tanıtımı videodan izleyebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.