Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Facebook Gruplarda Yapılan Paylaşımlar Haber Kaynağı’nda Gösterilecek

Sosyal medya devi herkese açık gruplarda yapılan paylaşımları Haber Kaynağı bölümüne taşıyacak.
Facebook Gruplarda Yapılan Paylaşımlar Haber Kaynağı’nda Gösterilecek
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformları arasında başı çeken Facebook, kullanıcıların beğenisini toplayacak özellikler geliştirmeyi sürdürüyor. Şirketin bünyesinde ayrıca Instagram, WhatsApp ve Messenger gibi uygulamalar yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde Instagram ve Messenger’ı bir araya toplayacak sistemin test edilmeye başlandığı açıklanmıştı.

Facebook’un dünya genelinde 2.5 milyarı aşkın aktif kullanıcısı bulunuyor. Bu kullanıcıların önemli bir bölümü ise Gruplar özelliğinden yararlanıyor. Facebook açıklamasında Gruplar bölümünü 1.8 milyar insanın kullandığını belirtiyor. Burada paylaşılan içeriklerin etkileşimini artırmak adına yeni bir özellik kullanıma sunulacak.

Şirket herkese açık grup paylaşımlarının ilerleyen dönemde haber kaynağı bölümünde gösterileceğini açıkladı. Dolayısıyla pek çok kişi üyesi olmadıkları grupların paylaşımlarını da görme imkanına sahip olacak.

Gruplar için Yeni Karar

Gruplar için Yeni Karar

Sosyal medya devi Grupların 10. yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyor. Şirket gizlilik ayarı herkese açık olarak belirlenen gruplarda yapılan paylaşımların haber kaynağında gösterileceğini açıkladı. Bu sayede kullanıcılar üyesi olmadıkları gruplarda yapılan paylaşımlara dair bilgi sahibi olacak. Ayrıca bu gruplarda yapılan paylaşımların etkileşimi oranında da artış sağlanacak. Bunun yanında grup yöneticileri için daha fazla araç sunulacağı açıklandı.

Bu araçlar arasında Yönetici Yardımı, Yeni Konular, Genel Gruplar için Markalı İçerik ve Topluluk Yönetimi Sertifikası yer alıyor. Sosyal medya devi ayrıca grup yöneticilerinin toplulukları ile etkileşim kurması için soru-cevap etkinlikleri, sohbetler oluşturmalarını tavsiye ediyor.

Facebook’tan yapılan açıklamada “Daha fazla insanın toplulukları bulmasına ve onlarla bağlantı kurmasına yardımcı olmak için, insanların Facebook’ta ve Facebook dışındaki Herkese Açık gruplarda konuşmaları keşfetmeleri için yeni yollar test etmeye başlayacağız.” ifadelerine yer verildi.

Grup Paylaşımları Görünür Olacak

Grup Paylaşımları Görünür Olacak

Kullanıcılar Gruplar sekmesini ziyaret ettiğinde ilgi alanlarına yönelik Herkese Açık grup paylaşımlarını görebilecek. Hatta arama motorlarında yapılan aramalarda da bu sonuçların görüleceği belirtiliyor. Grup yöneticileri yine kimlerin paylaşım ve yorum yapabileceğini belirleme imkanına sahip olacak.

Son dönemde Facebook’ta kapalı olan gruplar, yanlış bilginin ve komplo teorilerinin yayıldığı gerekçesiyle tepki topluyordu. Sosyal medya devi geçtiğimiz hafta içerisinde ‘silahlı sosyal hareketler’ ile bağlantısı tespit edilen 6.500’ü aşkın grubu kapattığını açıkladı. Gruplar için gelecek yeni özelliğin önümüzdeki haftalardan itibaren aktifleştirilmesi planlanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.