Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Snapchat Paylaşımlara Müzik Ekleme Özelliğini Dağıtmaya Hazırlanıyor

Popülerliğini yeniden artırmaya çalışan sosyal medya uygulaması Snapchat, videolara müzik eklemeye imkan sağlayan özellik geliştirdi. İşte haberin detayları:
Snapchat Paylaşımlara Müzik Ekleme Özelliğini Dağıtmaya Hazırlanıyor
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Sosyal medya platformlarına eklenen yeni özellikler kullanıcıların bu uygulamalara olan ilgisini sürekli artırıyor. Bu uygulamalar arasında eğlenceli yapısıyla Snapchat’in de öne çıktığını söyleyebiliriz. Instagram’da milyonlarca kişinin kullandığı Hikayeler özelliğinin yaratıcısı olan Snapchat, son yıllarda eski popüler günlerine kavuşmak istiyor.

Bu çerçevede platformla kullanıcıların ilgisini artıracak yeni özellikler ekleniyor. Geçtiğimiz günlerde Snap Minis adı altında dört yeni uygulama Snapchat bünyesine katılmıştı. Snap Inc. uygulamaya eğlenceli bir özellik daha eklemeye hazırlanıyor.

Artırılmış gerçeklik filtreleri ile öne çıkan Snapchat, önümüzdeki günlerden itibaren videolara müzikler eklemeye imkan sağlayacak. Bu özelliğin bir benzeri Instagram’da mevcut. Instagram Music adı ile bilinen bu özellik sayesinde kullanıcılar hikayelerine müzikler ekleyebiliyor. İlgili özellik önümüzdeki haftadan itibaren Snapchat için sunulmuş olacak.

Videolar için Müzik Özelliği Geliyor

Videolar için Müzik Özelliği Geliyor

Kullanıcılar kısa zaman içerisinde Snapchat’te paylaştıkları videolara müzik ekleyebilecek. Müziklerin istenen bölümü bu videoların içerisinde paylaşılabilecek. Şirket yetkililerinden bu özelliğe dair yapılan açıklamada, “Müzik endüstrisi ile olan ilişkilerimizi geliştiriyoruz. Ayrıca prodüktörler ve şarkı yazarları dahil olmak üzere müzik ekosisteminin parçası olan herkesin kar elde etmesi için elimizden geleni yapıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Sosyal medya devi bu videolara eklenecek müzikler için sektörün öncü şirketleri ile anlaşmalar yaptı. Warner Music, Universal Music gibi şirketlerin aralarında olduğu pek çok kuruluş, uygulamaya müzik desteği sağlayacak. Söz konusu özellik Snapchat’in şu an için Avustralya ve Yeni Zelanda’daki kullanıcıları tarafından erişilebilir durumda.

Önümüzdeki günlerde tüm kullanıcıların bu kullanışlı özellikten yararlanması bekleniyor. Snapchat’in bu hamlesi ile TikTok’a rakip olmak istediği anlaşılıyor. Uygulamada paylaşılan müzikli videolarda kullanıcılar Spotify, Apple Music gibi bağlantılı müzik servislerine yönlendirilebilecek. Bilindiği üzere son günlerde TikTok’un ABD’de yasaklanması gündemde. Snapchat’in bu özellik ile TikTok’tan doğan boşluğu ABD’de doldurmak istediği düşünülebilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın